Muzyczna inauguracja w Jazgarzewie. Ruszył cykl koncertów

0

PIASECZNO W ostatnią niedzielę w Kościele pw. św. Rocha w Jazgarzewie odbył się koncert inauguracyjny trzynastej edycji Festiwalu „Musica Classica”

Pomimo chłodnego wieczoru licznie przybyłej publiczności zaprezentowali się: Iwona Bagniewska – sopran, Tomasz Marczak – trąbka, flugelhorn i Andrzej Sochocki – organy. Pierwsza część koncertu poświęcana była epoce baroku. W jej ramach wykonano, między innymi, „Toccatęi fugę d-moll” Jana Sebastiana Bacha, po czym – w muzycznej drodze ku współczesności – zahaczono o epokę romantyzmu, którą reprezentowała kompozycja „Panis Angelicus” Cesara Francka. W ciekawie skonstruowanym programie nie zabrakło też i muzyki filmowej autorstwa Enio Morricone i Michała Lorenca.

Kolejny koncert w ramach „Musica Classica” odbędzie się już w najbliższą niedzielę. W Kościele pw. św. Huberta w Zalesiu Górnym wystąpi dwóch wybitnych skrzypków – Stanisław Tomanka (koncertmistrz Opery Narodowej – Teatru Wielkiego) i Kamil Tomanka oraz organista Przemysław Kapituła, który zagra na, niedawno rozbudowywanych, zaleskich organach. Usłyszeć będzie można, między innymi, kompozycje Bacha, Moretiego czy Bacewicza. Początek o godzinie 19. Wstęp wolny.

Tyl./fot. Karolina Kowalewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię