Muzycznie zmalowane

0

LESZNOWOLA W Mysiadle rozpoczęła się tegoroczna edycja Malarskiej Niedzieli. Tym razem z muzycznym akompaniamentem duetu „Ojciec i syn”. Przed sztalugą stanęli nie tylko najmłodsi.

Cykl malarskich spotkań organizujemy już od ośmiu lat, od trzech włączyliśmy element muzyczny – mówi dyrektor GOK Lesznowola Jolanta Walentyna Sobolewska, pomysłodawczyni malarskich plenerów na terenie gminy. – Na początku próbowaliśmy organizować małe wystawy, al dzieci chciały swoje rysunki zabierać do domu. Obecnie prowadzimy „wirtualne wystawy” na naszym profilu na FB.
Wydarzenie skierowane jest nie tylko do dzieci. I tym razem nie zabrakło dojrzalszych twórców. Malarskiej pracy towarzyszyło nie tylko zaangażowanie, ale i uśmiech, dobra zabawa i podrygiwanie do znanych i lubianych utworów. O nie zadbał lokalny rodzinny duet Ojciec i syn z repertuarem Czerwonych Gitar, Grzegorza Turnaua oraz wykonawców muzyki jazzowej.
Współpracujemy razem już 37 lat. Dobrze czujemy się na wernisażach, w restauracjach czy Domach Kultury, słowem wszędzie tam, gdzie sprawdza się kameralna muzyka – mówi z uśmiechem wokalista.
Muzyka zawsze była obecna w naszym domu. Ojciec jest zawodowym pianistą, na co dzień występuje również w zespole Jackpot. Gdy Grzegorz Turnau wydał swoje pierwsze nagrania, byłem jeszcze w szkole podstawowej. Obu nam bardzo spodobała się jego twórczość i zaczęliśmy wspólnie opracowywać i grać, wówczas jedynie w domu, piosenki krakowskiego artysty. Oprócz grania na żywo piosenek, obaj tworzą również materiał autorski, który znajdzie się wkrótce na ich pierwszej płycie – zapowiada Grzegorz Tylec.
Okazja do zapoznania się z duetem Ojciec i syn będzie 11 października w Domu Kultury w Piasecznie. Wystąpią wówczas z piosenkami Johna Lennona. W planach są również inne wydarzenia.
– Mogę jedynie zdradzić, że pracujemy nad koncertem z piosenkami Grzegorza Turnaua i wspólnym występem z jednym z lokalnych chórów – dodaje wokalista.
Za to fani wszelkich form plastycznych ucieszą się z faktu, że kolejne plenery malarskie już wkrótce. Najbliższy w Zamieniu już jutro (28 lipca). Potem w Wólce Kosowskiej i prawdopodobnie w Magdalence.
Wszelkie materiały plastyczne zapewniają organizatorzy. Ci jednak, którzy malować chcą na płótnie, powinni o nie zadbać we własnym zakresie.

NAB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię