Muzyczny festyn szkolny w Baniosze

0
Muzyczny festyn szkolny w Baniosze

GÓRA KALWARIA 27 maja w Baniosze odbył się festyn szkolny pod hasłem „Muzykalna szkoła”. O tym, że hasło to pasuje do szkoły w stu procentach mieli okazję przekonać się mieszkańcy Baniochy i okolic.


Program festynu był zróżnicowany i bardzo atrakcyjny, więc każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Spotkanie oficjalnie otworzył dyrektor szkoły Dariusz Słapek piosenką ,,Śpiewać każdy może”.

Wystąpili zarówno uczniowie, jak i nauczyciele

Przedstawiciele grona pedagogicznego rozpoczęli koncert wykonując kultowy utwór Tadeusza Woźniaka – ,,Zegarmistrz światła”. Wiele przyjemnych wrażeń dostarczyły występy utalentowanych uczniów, laureatek konkursów wokalnych (także ogólnopolskich), które na co dzień pracują pod okiem pani Aliny Pastuszki: Dominika Czarnecka, duet – Nicole Kozicka i Ewa Odrowąż – Coates, zespół wokalny ,,Dźwięczne Półnutki” oraz chóru szkolnego ,,Andante” prowadzonego przez panią Ewelinę Płatek.

Muzyczny festyn szkolny w Baniosze

Podczas pikniku odbył się Konkurs Młodych Instrumentalistów, dający wielu uczniom możliwość zaprezentowania własnych umiejętności gry na różnych instrumentach. Konkurs Coverów rozpoczęli gimnazjaliści z kl. IIa piosenką „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego, którzy wraz z wychowawcą złożyli w ten sposób ukłon wspaniałemu wokaliście i kompozytorowi. Pojawienie się zerówkowiczów w rytmie twista, wprowadziło widzów w radosny, taneczny nastrój. Ogromny aplauz wywołał występ zintegrowanego zespołu klasy IVb – uczniów, wychowawcy i rodziców. Dzieci i mamy prezentowały się wokalnie, a tatusiowie wraz z wychowawcą brawurowo zatańczyli „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego. Wszystkie klasy udowodniły, że muzyka w szkole w Baniosze gra w duszach uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Festyn okazją do charytatywnej zbiórki

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także: loteria fantowa, dmuchańce dla dzieci, euro bungee, „bitwa wodna”, zawody sportowe, jak również kiermasz książki. Smacznym kąskiem okazała się degustacja potraw przygotowanych przez radę rodziców i pracowników szkoły. Piknik szkolny miał jeszcze jeden wymiar – umożliwił Stowarzyszeniu ,,Mieszkańcy dla Baniochy” przeprowadzenie charytatywnej zbiórki na rzecz Patrycji i Adasia.

źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię