Muzyczny wstęp do świątecznej atmosfery

0

KONSTANCIN-JEZIORNA/GÓRA KALWARIA Konstanciński Chór Kameralny w najbliższą sobotę o godz. 18 zaśpiewa w Hugonówce najpiękniejsze kolędy, pastorałki i utwory świąteczne. Tego samego dnia w Górze Kalwarii bożonarodzeniowy koncert zagra miejscowy Air Band


W konstancińskiej Hugonówce (ul. Mostowa 15) zabrzmią zarówno tradycyjne, popularne, polskie kolędy, m.in. „Przybieżeli do Betlejem”, „Mizerna cicha”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Cicha noc”, jak i nieco mniej znane utwory, m.in. „Dzieciątko się narodziło”, „Niemowlątko na słomie”. Będą także utwory z innego kręgu kulturowego, m.in. „Ya viene la vieja” (hiszpańska kolęda tradycyjna), „White Christmas” (piosenka bożonarodzeniowa). Oprócz chóru na scenie zaśpiewają także soliści. Nie zabraknie również wspólnego kolędowania z publicznością. Konstanciński Chór Kameralny pod dyrekcją Piotra Stawarskiego tworzą pasjonaci muzyki, których połączyła idea wspólnego śpiewu. Wstęp wolny – wejściówki do odbioru w recepcji KDK w dniu koncertu od godz. 12.

Również w sobotę, ale o godz. 16 w kalwaryjskim Ośrodku Kultury (ul. por. Białka 9) zagra lokalny zespół Air Band. Wprowadzi nas w bożonarodzeniowy klimat m.in. utworami „Mario, czy już wiesz?”, czy „Jest taki dzień”. Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię