Muzyka w najlepszym wydaniu w Parku Zdrojowym. Rusza Jazz Zdrój Festiwal!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W sobotę i niedzielę w Parku Zdrojowym odbędzie się VIII Jazz Zdrój Festiwal poświęcony pamięci wybitnego amerykańskiego jazzmana Louisa Armstronga. Koncerty będą zaczynały się o godz. 17


Festiwal to jedna z największych imprez tego typu na Mazowszu. Jego największe atuty, oczywiście poza wysokiej próby jazzem, to niepowtarzalna atmosfera oraz oryginalna sceneria konstancińskiego parku. Jak zwykle parkowymi alejkami przejdzie jazzowa parada, a koncerty tradycyjnie zaplanowano w altanie przy Hugonówce. Tradycyjnie będzie królował klasyczny jazz, nawiązujący do czasów powstania letniska. W tym roku festiwal będzie bardziej kameralny i ograniczy się do czterech wyjątkowych koncertów. W sobotę o godz. 17 imprezę zainaugurują muzycy z Old Metropolitan Band. Ten wielokrotnie nagradzany zespół występował na wszystkich liczących się festiwalach, z Jazz Jamboree włącznie. W jego repertuarze znajdą się standardy jazzu tradycyjnego oraz autorskie kompozycje. Pierwszego dnia festiwalu zagra też Hot D`Jazz Trio, który powstał z inicjatywy Jacka Serczyka oraz Tomasza Kobieli w 2009 roku. Na repertuar zespołu składają się głównie kompozycje Django Reinhardta i Stephana Grappelliego, ale w programie nie zabraknie także standardów ze złotej ery swingu.
Niedzielne koncerty otworzy występ grupy RB Dixie Five, która zagra jazz z Nowego Orleanu. Zespół mający w swoim dorobku prestiżową „Złotą Tarkę” powstał w 2014 roku z inicjatywy Romana Bartnickiego. Tegoroczny Festiwal zwieńczą doskonale znani konstancińskiej publiczności The Warsaw Dixielanders. Zagrają znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed- i powojennego. Wstęp na festiwal jest wolny, ale obowiązuje reżim sanitarny.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię