Myślała, że rozmawia z córką

0

Niestety oszuści posługujący się różnymi metodami w dalszym ciągu są aktywni. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu piaseczyńskiego, która straciła 20 tysięcy złotych wierząc, że pomaga swojej córce

W ostatnich dniach ofiarą oszusta padła 87-latka, która odebrała telefon z prośbą o pożyczkę pieniędzy. Seniorka była przekonana, że rozmawia ze swoją córką, która jest obecnie w placówce bankowej i potrzebuje pilnej pomocy. 87-latka szybko zgromadziła wszystkie pieniądze, które miała w domu, po czym zapakowała je do foliowej torebki i przekazała nieznanemu mężczyźnie. Była przekonana, że jest to znajomy jej córki. Łupem oszustów padło 20 tysięcy złotych.

Policja przestrzega przed podejmowaniem w pośpiechu decyzji o przekazaniu pieniędzy i przypomina, że policjanci od nikogo ich nie żądają. Jeżeli odbierzemy podejrzany telefon z żądaniem wpłaty środków na wskazane konto, przekazania pieniędzy osobie trzeciej która się po nie zgłosi – możemy podejrzewać, że mamy do czynienia z oszustem. Policja apeluje o zachowanie rozsądku i nieprzekazywanie pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zweryfikować.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu, którzy mają w swojej rodzinie czy sąsiedztwie osoby starsze, aby rozmawiały z nimi o zagrożeniach wynikających z rozmów z osobami obcymi i o sposobach radzenia sobie z takimi sytuacjami.

W razie wątpliwości co do intencji osób kontaktujących się telefonicznie bądź odwiedzających osobiście nasz dom, należy poprosić o pomoc Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię