Na dopłaty do ogrzewania trzeba będzie jeszcze trochę poczekać…

0

GÓRA KALWARIA – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii wstrzymuje dopłaty osobom ogrzewającym domy olejem i drewnem – alarmuje pani Anna, nasza czytelniczka. – Nie otrzymaliśmy pieniędzy, mimo że wnioski zostały złożone w terminie


Pani Anna twierdzi, że MOPS nie wypłaca mieszkańcom należnych im pieniędzy twierdząc, że ich nie ma.
Te środki powinniśmy dostać do końca stycznia, a mamy już początek marca… – dodaje nasza czytelniczka. – W podobnej sytuacji jak ja jest wielu sąsiadów.
Z naszych informacji wynika, że do gminy wpłynęło kilkaset wniosków o dofinansowanie. Wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie. MOPS wystąpił do wojewody o pieniądze, ale ich nie otrzymał. Okazuje się, że został wyczerpany przyznany województwu mazowieckiemu limit na ten cel. Dodatkowe środki będą pochodziły z budżetu państwa, ale trzeba na nie jeszcze trochę poczekać.
– Jak te pieniądze się pojawią, to od razu je wypłacimy – zapewnia Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza. – My tylko transferujemy te środki do mieszkańców. One nie pochodzą z budżetu gminy, tylko z budżetu państwa. Nie mamy wpływu na to, kiedy do nas trafią.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię