Na drodze ku integracji

0

PIASECZNO Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piasecznie na terenie ośrodka terapeutycznego zrealizowały projekt pod nazwą Miasteczko Integracyjne – dzień otwarty dla gości

Celem Miasteczka Integracyjnego była szeroko rozumiana integracja środowiska lokalnego z osobami niepełnosprawnymi, zapoznanie mieszkańców powiatu z pracą w WTZ, ukazanie wyzwań jakie stoją przed osobami niepełnosprawnymi podejmującymi rehabilitację społeczną i zawodową oraz próby odnalezienia się na otwartym rynku pracy. Na miejsce zaproszeni zostali przedstawiciele władz powiatu, gminy, urzędnicy Opieki Społecznej, PCPR, Powiatowego Urzędu Pracy, mieszkańcy powiatu oraz społeczność lokalna w tym mieszkańcy Zalesia Dolnego.
Do organizacji miasteczka wykorzystano trzy pracownie artystyczne w budynku WTZ, kuchnię i stołówkę, patio, a także teren na zewnątrz budynku WTZ. W ramach inicjatywy funkcjonowały: stoisko wystawowo-sprzedażowe prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne w ramach zajęć warsztatowych, stoisko sprzedaży wypieków domowych (Enklawa Smaku) – dostarczonych przez rodziców i opiekunów uczestników WTZ, stoisko malowania twarzy dzieciom przedszkolnym (Strefa Koloru) – zaproszonym w czasie projektów integracyjnych oraz trzy pracownie artystyczne (Przestrzeń dla Wyobraźni) – ceramiczna, pracownia papieru i pracownia świec, w których każdy mógł wykonać własnoręcznie dla siebie produkt korzystając z doświadczenia terapeutów.

Pracownie cieszyły się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród dzieci, a wykonane prace można było zabrać do domu – mówi Marzena Bogdańska z WTZ w Piasecznie. – W ten sposób chcieliśmy przybliżyć gościom jak na co dzień wyglądają zajęcia terapeutyczne w naszym ośrodku.

Na najmłodszych czekały również atrakcje w postaci baniek mydlanych, zabaw ruchowych, konkursów i zajęć artystycznych, a dla dorosłych – w miejscowej stołówce – zorganizowana została klimatyczna kawiarenka.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię