Na komisariacie jest już alkometr

3

GÓRA KALWARIA  W poniedziałek gmina przekazała policjantom z komisariatu w Górze Kalwarii alkometr zakupiony przez samorząd za 13,5 tys. zł z funduszu przeciwdziałania alkoholizmowi

 

Wyposażenie lokalnych funkcjonariuszy w urządzenie usprawni ich pracę, poprawi bezpieczeństwo a także… pomoże mieszkańcom rozwiać ich wątpliwości. Każda osoba zastanawiająca się czy aby na pewno może już wsiąść za kółko, sprawdzi stan swojej trzeźwości po przyjściu do komisariatu.

Do tej pory zatrzymując pijanego kierowcę (mającego w wydychanym powietrzu ponad 0,5 promila alkoholu) policjanci musieli jechać do sąsiedniej jednostki – w Piasecznie czy Konstancinie-Jeziornie, aby przebadać go z użyciem alkometru, którego odczyty będą uznawane przez sądy. Zatem nowo zakupione urządzenie pozwoli stróżom prawa zaoszczędzić czas, który będą mogli spożytkować na patrolowanie okolicy.

CZYTAJ TAKŻE:  Mandat za korzystanie z telefonu podczas jazdy?

Źródło: gorakalwaria.pl

3 KOMENTARZE

  1. „Każda osoba zastanawiająca się czy aby na pewno może już wsiąść za kółko, sprawdzi stan swojej trzeźwości po przyjściu do komisariatu”
    =============================
    Doskonale!
    Teraz już każdy policjant przychodzący do roboty od razu będzie miał pewność, że musi jednak udać się na patrol pieszy 😉

  2. I W TYM PATOLOGICZNYM MIEŚCIE Gora Kalwaria sie zacznie,przeciez przy natezeniu spozywania alkoholu przez mieszkańców Góry Kalwarii on sie popsuje po miesiacu.
    GK dziura Kalwaria=patologia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię