KONSTANCIN-JEZIORNA W ferworze przedświątecznych przygotowań grupa mieszkańców znalazła czas na wspólne wykonanie ozdób, które w Wigilię zawisną na osiedlowej choince przy ul. Koziej


Już drugi rok z rzędu mieszkańcy części Jeziornej spędzą razem czas w ten jedyny, wyjątkowy dzień w roku. – Po udekorowaniu choinki, w obecności ks. proboszcza podzielimy się opłatkiem oraz zaśpiewamy wspólnie najpopularniejsze polskie kolędy – zapowiada radny Tomasz Nowicki, współorganizator wydarzenia. Najbardziej nie mogą doczekać się dzieci, jest ich 35. Na placu zabaw, gdzie stanie choinka, najmłodsi mieszkańcy osiedla otrzyma paczki ze słodyczami ufundowanymi przez Delikatesy Centrum przy ul. Bielawskiej.

W sobotę grupa maluchów wraz z mamusiami oraz nastolatków pracowała w szkole „Piątce”, aby było czym ozdobić choinkę na Koziej. Materiały zakupione przez gminę wcześniej odpowiednio przygotowała plastyczka Agata Gregorczyk-Janik, prezes Wszechnicy Konstancińskiej. Gwiazdki i inne elementy wycięła w swoim ploterze laserowym, żeby było taniej. Drobne elementy z plastiku, drewna i papieru robiły wrażenie. – Jestem bardzo zadowolona z tego, że tu mieszkam. Zauważyłam, że miejscowej społeczności potrzebne są takie imprezy integrujące – mówi pani Agata.

Podczas warsztatów najmłodsze dzieci malowały i wyklejały aniołki, które przetrwają nawet najtrudniejsze warunki pogodowe, a młodzież pracowała nad kartkami – mini szopkami – w stylu eko. – To bardzo fajna zabawa – zachwycała się pani Monika pracująca nad ozdobami z dwuletnimi bliźniętami. Z kolei pani Marta przyznała, że na czas przygotowywania ozdób „mycie okien musiało poczekać”. – Warsztaty są odskocznią od sprzątania i gotowania. Moje dzieci są bardzo zadowolone – powiedziała.

Warsztatom patronował Kurier Południowy i portal Piasecznonews.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię