Na Mazowszu więcej zakażonych tylko w Warszawie i Wołominie!

1

Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2). Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia aktualne na 28.03.2021 godz. 10:30

Liczba zakażonych: 264
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 13,93

Liczba przypadków śmiertelnych: 0

  • choroby współistniejące wraz z COVID-19: 0

  • wyłącznie z powodu COVID: 0

Liczba osób objętych kwarantanną: 4 036
Liczba wykonanych testów: 674
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 273

Dzienny wykaz zachorowań w Polsce

Liczba zakażonych: 29 253

Liczba przypadków śmiertelnych:131
95 – choroby współistniejące
36 – COVID

 

Metodologia

Dzienna liczba zakażonych = liczba osób z pozytywnym wynikiem zaraportowanych przez laboratoria do systemu EWP w ciągu ostatniej doby (osoby z unikalnym numerem PESEL)
Korekty – w systemie raportowym, w indywidualnych przypadkach wyniki mogą zmienić się wstecznie na skutek wprowadzanych korekt. Korekty mogą dotyczyć również danych adresowych lub danych osobowych. Co za tym idzie, globalna liczba przypadków będzie wyliczana na każdy dzień od nowa, a zmiana tej wartości w określonym przedziale czasu może nie być równa sumie wszystkich nowych przypadków zaraportowanych w poszczególnych dniach tego okresu.
Pozytywne wyniki testów antygenowych i komercyjnych są uwzględniane na bieżąco w prezentowanych danych
Zgony uwzględniają zarówno śmierć danej osoby wyłącznie z powodu COVID-19, jak i współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. W indywidualnych przypadkach, po weryfikacji medycznej lub ponownym zaraportowaniu powód zgonu danej osoby może zostać zmieniony.
W raportach dziennych występują przypadki zaraportowania wyniku dodatniego bez przypisania do konkretnego województwa i powiatu, w związku z brakiem adresu pacjenta po stronie laboratorium. Wskazani pacjenci będą przypisywani do województw i powiatów przez stacje sanitarno-epidemiologiczne.

CZYTAJ TAKŻE:  Od 20 marca kolejne zmiany w szkołach

1 KOMENTARZ

  1. Wszedzie pokazuja jak policja pilnuje noszenia maseczek ile mandatow a czy w Gorze ktos widzial policyjny patrol Wystarczy przejsc sie Pijarska Zabka nawet na kwarantannie laza po miescie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię