KONSTANCIN-JEZIORNA Mieszkańców osiedla Mirków niepokoją pogłoski, że na czas remontu ul. Mirkowskiej zostaną pozbawieni komunikacji miejskiej. – To nieprawda – dementują w ratuszu


– Na naszym osiedlu mieszkają ludzie starsi oraz mamy z dziećmi, a w szczególności niepełnosprawnymi dziećmi oraz osoby niepełnosprawne poruszające się o kulach czy na wózkach inwalidzkich. Poza tym dużo ludzi dojeżdża do pracy w Warszawie i Piasecznie – napisała do naszej redakcji mieszkanka osiedla w Mirkowie wystraszona perspektywą dłuższej drogi do najbliższych przystanków autobusowych.

Przebudowa arterii łączącej ul. Bielawską z al. Wojska Polskiego rozpocznie się pod koniec września (dokładny termin nie jest jeszcze znany), wykonawca właśnie uzgadnia z odpowiednimi instytucjami organizację ruchu na czas remontu. Prace mają potrwać do końca października.

– Właśnie ze względu na dużą liczbę mieszkańców osiedla Mirków, zdecydowaliśmy się na podział inwestycji na dwa etapyinformuje Ksawery Gut z zarządu powiatu piaseczyńskiego. – Wedle obecnych planów w pierwszej kolejności zamknięty będzie odcinek od al. Wojska Polskiego do ul. Jaworskiego, aby z dwóch kolejnych poprzecznych ulic mieszkańcy mogli wyjeżdżać w stronę ul. Bielawskiej. Następnie ten pierwszy odcinek zostanie oddany do użytku, a wykonawca przebuduje pozostały fragment ulicy – tłumaczy.

Mirosław Michalak, szef gminnego Wydziału Dróg Gminnych, zapewnia, że „tak samo jak ważny jest remont ul. Mirkowskiej, dla gminy istotny w tym czasie będzie dostęp mieszkańców osiedla Mirków do transportu publicznego”. – Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego podszedł życzliwie do propozycji burmistrza, obecnie czekamy na ostateczną decyzję – informuje kierownik.

Założenie jest takie, że przez cały okres remontu na parking przed wjazdem do dawnej fabryki papieru przy Mirkowskiej będą dojeżdżały krótsze autobusy przynajmniej trzech linii lokalnych L. W pierwszej fazie remontu dotrą do tymczasowej pętli od strony ul. Bielawskiej, w drugiej – od al. Wojska Polskiego.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że w czasie przebudowy w pobliżu osiedla, ze względu na swoją długość, nie wjadą autobusy linii 710. Do tych autobusów będzie można wsiąść na ul. Bielawskiej,w pobliżu szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię