POWIAT Radni powiatu wyrazili poparcie dla szpitala Medicover na Wilanowie w jego staraniach o podpisanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Okazuje się, że – z sukcesem – leczył on wiele osób z naszego powiatu


Resort zdrowia nie umieścił placówki przy al. Rzeczypospolitej w tzw. sieci szpitali, co oznacza, że ma ograniczone możliwości na pozyskanie kontraktu z NFZ. Mimo że jest uznawana za drugi ośrodek kardiologiczny w kraju, jest doskonale wyposażona i dysponuje świetnymi specjalistami. I to właśnie na kontrakcie na świadczenie wysokospecjalistycznych usług z zakresu kardiologii, kardiochirurgii i anestezjologii Medicoverowi zależy.

Radni powiatu poparli starania wilanowskiej lecznicy, ponieważ przez minione dwa lata współpracował z nim szpital św. Anny w Piasecznie. Do Medicovera przewożeni byli pacjenci z powiatu z poważnymi problemami kardiologicznymi. W 2016 roku było ich 146, a w 2017 – 123. Brak finansowania z NFZ uniemożliwił dalszą współpracę między palcówkami.

Rada powiatu ma na celu zapewnienie kompleksowego leczenia chorób sercowo-naczyniowych z zakresu: angioplastyki wieńcowej, ablacji zaburzeń rytmu serca, wymiany i wszczepienia rozruszników, leczenia zawału serce, operacji wad serca i aorty oraz diagnostyki zaburzeń rytmu serca, co miało miejsce przez ostatnie 2 lata dzięki współpracy ze Szpitalem Medicover – czytamy w stanowisku. – Dalsze porozumienie ze Szpitalem jest potrzebne i ważne dla dobra pacjentów – mieszkańców powiatu”.

Fot. Pixabay

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię