Na pomost w Parku Zdrojowym jeszcze poczekamy

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Nie udało się i już w tym roku nie uda się wybudować dębowej platformy widokowej na Jeziorce. Atrakcja miała powstać naprzeciwko wejścia do Hugonówki


Powód? Brak wykonawcy. Firmy, która będzie gotowa na realizację podestu rekreacyjno-spacerowego o całkowitej powierzchni 327 m kw. magistrat usilnie szukał od stycznia. Jednak pomimo czterech przetargów, takowa się nie znalazła. Na początku wakacji włodarze próbowali zatem negocjować cenę z przedsiębiorstwem, które złożyło jedną z najniższych ofert (koszt budowy pomostu w tym roku i tak podskoczył do przeszło miliona złotych).

– Jednak firma nie złożyła kompletu dokumentów, których od niej wymagaliśmy. Dlatego zdecydowaliśmy o odstąpieniu od negocjacji – informuje wiceburmistrz Ryszard Machałek. – Oferent, z którym nawiązaliśmy kontakt od początku nie ukrywał, że ma obecnie cały wachlarz pilnych zleceń i na budowie pomostu niekoniecznie mu zależy – dodaje.

Wykonanie dwupoziomowej platformy widokowej na Jeziorce, przy ul. Mostowej nie jest prostym zadaniem.

– Aby go zrealizować, trzeba pozyskać kilkaset metrów sześciennych dębiny najwyższej klasy. Jeśli chodzi o technologię wykonania pomostu, nie podlega ona negocjacjom – tłumaczy zastępca burmistrza. Zdaniem Ryszarda Machałka w tym roku już nikt nie będzie w stanie zdobyć drewna odpowiedniej jakości na pomost. – A poza tym budowa takiej platformy przed zimą nie jest najlepszym pomysłem – uważa. Dlatego z realizacją nowej parkowej atrakcji urzędnicy ratusza będą mierzyli się już w przyszłym roku.

Pomost został zaprojektowany tak, aby łagodniejszym z dwóch dojść mogli nań wjechać także niepełnosprawni na wózkach oraz rodzice z małymi dziećmi. Na platformie wykonanej na wbitych w dno rzeki palach zostaną ustawione ławki, a na środku budowli przewidziano też „specjalną przestrzeń rekreacyjną” dla najmłodszych.

1 KOMENTARZ

  1. NOooo. Brzmi to rewelacyjnie! Mieszkańców Piaseczna ogarnia zazdrość.Też chcą w Zalesiu wypasione molo!Co na to Gut i Putkiewicz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię