Na Postępu lepiej, na Krasickiego… lepiej nie mówić

1

LESZNOWOLA Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym jak dwie powiatowe inwestycje spowodowały paraliż komunikacyjny. Jedna z nich właśnie się zakończyła, druga trwa w najlepsze i spędza sen z powiek mieszkańcom Nowej Iwicznej


Kilka dni temu zakończyła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Żwirowej, Piaszczystej i Wojska Polskiego w Wilczej Górze. Trwająca około miesiąca inwestycja (rondo zostało skończone miesiąc przed terminem) sparaliżowała ruch w centralnej części gminy. Do końca ubiegłego tygodnia ulice Postępu i Słoneczna były non stop zakorkowane. Teraz wygląda to nieco lepiej – luźniej zrobiło się zwłaszcza na Postępu, bo mieszkańcy Bobrowca zaczęli jeździć Żwirową i Wojska Polskiego.
Słabo wygląda cały czas sytuacja w Nowej Iwicznej, gdzie przebudowywana jest ulica Krasickiego. Droga na odcinku od Mleczarskiej do Szkolnej jest zamknięta, jednak wielu kierowców nie przestrzega zakazu wjazdu (z tej części Krasickiego mogą korzystać tylko pojazdy dojeżdżające do budowy i mieszkańcy). Dwukrotnie zmieniano tam organizację ruchu. Do pierwszej uwagi mieli policjanci. Zapytaliśmy powiat czego dotyczyły i czy zostały uwzględnione, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. W związku ze skargami mieszkańców i innych kierowców w środę rejon robót wizytowali funkcjonariusze z komendy powiatowej policji.
W przyszłym tygodniu sprawdzimy, czy wprowadzona na zamkniętym odcinku Krasickiego tymczasowa organizacja ruchu jest respektowana przez kierowców – zapowiada asp. Magdalena Gąsowska, rzeczniczka KPP w Piasecznie.

CZYTAJ TAKŻE:  Armagedon na Krasickiego. Nad tym co się tam dzieje nikt już nie panuje...

TW

1 KOMENTARZ

  1. Prace na Krasickiego niemal zamarły. Pewnie robotnicy zostali przesunięci na inny odcinek lub inną budowę. Z tygodnia na tydzień coraz marniej to wygląda. A tak sprawnie zaczęli…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię