Na przystanku przy targowisku można omdleć z gorąca

7

PIASECZNO Na początku czerwca został uruchomiony przystanek autobusowy przy miejskim targowisku, na którym zatrzymują się autobusy linii 707 i 710. – Niestety, zapomniano zapewnić podróżnym ławki oraz wiaty, w której można by schronić się przed słońcem – mówi pani Wiesława, seniorka często przyjeżdżająca na miejski targ po zakupy


Na targowisku przy torach bywam zwykle w sezonie letnim, bo można kupić tu świeże warzywa i owoce – opowiada nasza czytelniczka. – Mam taki specjalny wózek na dwóch kołach, dzięki czemu mogę zrobić większe zakupy.
Seniorce podoba się zmodernizowany plac handlowy, cieszy się także z utworzenia w sąsiedztwie targu pętli autobusowej.
Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o ławce i jakimś zadaszeniu – mówi. – Przyszły upały i w oczekiwaniu na autobus muszę stać w palącym słońcu. Mam jaskrę, od razu dostaję bólu głowy. Staram się chować w cieniu, pod pobliskimi drzewami, ale to niewygodne. Myślę, że taka wiata przyda się także w okresie jesienno-zimowym, kiedy często pada i wieją silne wiatry.
Okazuje się, że gmina nie planuje w najbliższym czasie postawienia wiaty przystankowej w rejonie pętli.
I tak ledwo udało się tam wpasować przystanek dla autobusów, aby zrobić wiatę należałoby usunąć część zieleni i dopłytować – wyjaśnia Włodzimierz Rasiński, naczelnik wydziału infrastruktury i transportu publicznego. – Ale jeśli jest taka potrzeba będziemy się nad tym zastanawiali, przekażę ten wniosek do odpowiedniego wydziału.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Co dalej z gminnym targowiskiem? Już niedługo handlujący i mieszkańcy będą mieli wybór

7 KOMENTARZE

 1. Nikt z gminy razem z naczelnikiem nie jeździ autobusem to po co montować jakiekowiek zadaszenie…. Tak jest na wielu przystankach w Piasecznie. Puntkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jakoś Chyliczkowską od Starostwa można było zrobić?

 2. Wystarczy by Pani Wiesława do wózka wrzuciła parasolkę. Przecież ta wiata słońca nie osłoni, a wręcz odwrotnie będzie tam jak w piekarniku.

 3. „aby zrobić wiatę należałoby usunąć część zieleni i dopłytować – wyjaśnia Włodzimierz Rasiński, naczelnik wydziału infrastruktury i transportu publicznego”
  ================================
  Chodzi o płyty kontynentalne czy może te muzyczne?
  Chyba kontynentalne, bo z dopłytowaniem płytami muzycznymi raczej nie powinno być problemu.

 4. Czemu mnie to wcale nie dziwi… Włodarze przecież nie grzeszą intelektem. Piaseczkowo jest zacofane pod każdym względem, jakoś międzynarodowe relacje partnerskie z innymi miastami spełzły dosłownie na niczym… Czy mieszkańcy przypadkiem nie wymagają zbyt wiele od tych ludzi… Innowacje i logiczne myślenie nie idą w parze z tymi samym ludźmi urzędującymi od lat w budynku przy Kościuszki 5.

 5. Targowisko jest daleko od urzędu więc skąd maja wiedzieć Zapewne burmistrz ani jego zastępca nigdy nie jeździł autobusem po mieście. Wszak od tego jest samochód jeśli nie służbowy to z paliwem na nasz koszt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię