Na terenie dawnej Fabryki Papieru staną 4 budynki. Spotkanie w sprawie planowanej inwestycji

2

KONSTANCIN-JEZIORNA Firma Arche S.A. planuje przy ul. Mirkowskiej budowę 4 budynków mieszkalnych z lokalami usługowymi oraz wielopoziomowego garażu. Do konstancińskiego magistratu trafił wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji w trybie specustawy mieszkaniowej. Uwagi do niego można składać od 27 kwietnia do 17 maja br.

 

Inwestycja firmy Arche S.A. jest planowana na części działek o nr. ew. 17 i 10/26 z obrębu 02-01. Na terenie dawnej Fabryki Papieru przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie mają stanąć 4 budynki mieszkalne z lokalami usługowymi oraz wielopoziomowy garaż. Planowana liczba mieszkań została ustalona w przedziale 140–145, a liczba mieszkańców na maksimum 322 osoby.

Spotkanie w ratuszu

Spółka złożyła do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji w trybie specustawy mieszkaniowej. Wniosek oraz załączone do niego dokumenty zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami oraz do udziału w spotkaniu poświęconemu planowanej inwestycji, które odbędzie się 14 maja br. (wtorek) o godz. 18.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77. Podczas spotkania firma Arche przedstawi zamierzenie inwestycyjne. Będzie ono transmitowane na żywo w serwisie YouTube.

Zgłaszanie uwag

Uwagi do wniosku można składać od 27 kwietnia do 17 maja br. (podając imię i nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej i adresu osoby składającej uwagę):

w formie papierowej:

 • w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77;
 • drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77, 05-520 Konstancin-Jeziorna).

 

w formie elektronicznej:

 • za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej na platformie ePUAP: /4576mqsekc/SkrytkaESP;
 • za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail – [email protected].
  Ostateczną decyzję odnośnie lokalizacji inwestycji podejmie Rada Miejska Konstancin-Jeziorna.

źródło: konstancinjeziorna.pl

2 KOMENTARZE

 1. Inwestycja ciesząca się sympatią odchodzącego Burmistrza (pod hasłem odmłodzenie naszego miasta) budzi – w postaci zaprezentowanej we wniosku dewelopera – szereg wątpliwości. Deweloper albo pominął albo przedstawił dziwne szacunki w kilku kwestiach:
  1. Komunikacja: Osiedle ok 140 mieszkań i ponad 250 miejsc postojowych (co najmniej 600 osób) dla samochodów osobowych jest skomunikowane nieprzystającą do potrzeb ulicą Mirkowską. Według wcześniejszych zapewnień Burmistrza zezwolenie na budowę miało być wydane dopiero po realizacji obwodnicy Konstancina w ciągu drogi 724. Nietrudno oszacować ile czasu zajmie skręt w lewo z Warszawskiej w Mirkowską powiedzmy 150 samochodom nowych mieszkańców wracających z pracy. Pojemność autobusów tez jest ograniczona.
  2. Szkoła: Przyjecie założenia że 140 mieszkań większości dla młodych mieszkańców to 40 nowych uczniów szkoły podstawowej jest co najmniej niefortunne. Chyba zabrało co najmniej jedynki z przodu czyli 5-6 nowych klas. Do tego żłobki/przedszkola pominięte milczeniem.
  3. Media: Dobrze że deweloper zbuduje siec kanalizacyjną/wodociągową na terenie osiedla i zmodernizuje przepompownię ścieków ale nikt się nie zająknął na temat niezbędnych inwestycji po stronie miasta (ujęcie wody i oczyszczalnia ścieków)
  Zachęcam gorąco współmieszkańców do zapoznania się z dokumentami na stronie UM i wyrobienie sobie opinii tym bardziej że deweloper ma więcej gruntu na tym terenie i to dopiero początek większej budowy. Uważam, że wkład dewelopera w infrastrukturę powinien istotnie wykroczyć poza teren planowanego osiedla, odpowiedni do zwiększenia obciążenia istniejącej infrastruktury miasta przez nowych mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię