Na trzeźwo też może być fajnie

1

KONSTANCIN-JEZIORNA W sobotę w Parku Zdrojowym odbył się festyn „Trzeźwo, zdrowo na sportowo”, zorganizowany przez Konstancińskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich Constans 2010


Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się miasteczko ruchu drogowego

Wydarzenie przyciągnęło do parku całe rodziny, ponieważ organizatorzy zapewnili sporo atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych. Nic tak nie fascynuje dzieci jak lśniące, czerwone wozy strażackie. Tymi przyjechały OSP Konstancin i OSP Góra Kalwaria. Dzieciaki robiły sobie przy samochodach zdjęcia, ale mogły także wziąć udział w pokazie ratownictwa organizowanym przez Piaseczyńskie WOPR i konkursie strażackim, polegającym na strącaniu wodą pachołków. Ci, którym poszło najlepiej, otrzymali nagrody. Tymczasem w rejonie amfiteatru brylowały miejscowe służby mundurowe. Straż miejska rozłożyła miasteczko ruchu drogowego, na którym dzieci mogły w praktyce poćwiczyć poruszanie się rowerem po drodze. Nad przestrzeganiem przepisów czuwali zarówno strażnicy, jak i policjanci z wydziału ruchu drogowego promujący bezpieczną jazdę bez używek i alkoholu, którzy ulokowali się tuż obok. Ci mieli ze sobą ogromną maskotkę i motocykl, które również były chętnie oblegane przez dzieci.

Na miejscu można było zrobić zakupy, zjeść kiełbaskę z grilla, watę cukrową, ale także wziąć udział w warsztatach czerpania papieru. Na stoisku Fundacji DMKS można było także zarejestrować się jako dawca szpiku. Tradycyjne sporo działo się również na scenie amfiteatru, gdzie całe popołudnie odbywały się występy artystyczne. Gwiazdą tegorocznego festynu był Krzysztof Jary Jaraczewski, który wraz z dwoma muzykami z Oddziału Zamkniętego Krzysztofem Zawadką i Zbyszkiem Bieniakiem przedstawił program artystyczny wymierzony w dopalacze, narkotyki i substancje psychoaktywne.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię