Na ulicach pojawiły się świąteczne dekoracje

1

 

POWIAT W centralnych punktach miast i większych miejscowości ubrano choinki, a na latarniach pojawiły się świąteczne ozdoby. W wielu miejscach jest ich więcej niż przed rokiem


Mnóstwo pięknych, świątecznych dekoracji przyciąga wzrok na terenie gminy Góra Kalwaria. Wszystko zaczęło się od ustawienia w centrum miasta, żywej, 11-metrowej jodły podarowanej w tym roku przez mieszkańców Czerska. Choinkę ustawiono obok ratusza i pięknie ubrano. Ale to nie wszystko. Na skwerze Adama i Ewy przy ul. ks. Sajny mieszkańcy mogą podziwiać świecącą bombkę, zaś na skwerze przy Dominikańskiej – dwa świecące anioły, z których jeden gra na skrzypcach, a drugi – na trąbce. Na rynku stoi podświetlona szopka, a druga – w postaci iluminacji – jest widoczna na elewacji budynku ratusza. Udekorowane i podświetlone zostały także miejskie latarnie stojące wzdłuż głównych ciągów miasta, a więc ulic Pijarskiej, Dominikańskiej i Wierzbowskiego. Świąteczne ozdoby pojawiły się również w Baniosze, Sobikowie i Czersku. Część z nich wypożyczono.
– Nigdy jeszcze gmina Góra Kalwaria nie była tak udekorowana na święta, jak w tym roku. Nigdy też nie było rozwieszonych aż tylu ozdób – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza.

CZYTAJ TAKŻE:  Przygotowują akcję „Wymień makulaturę za choinkę”
Na skwerze przy Dominikańskiej – dwa świecące anioły, z których jeden gra na skrzypcach, a drugi – na trąbce.

Choinka i mnóstwo ozdób

Pięknie prezentuje się także Konstancin. Udekorowano latarnie stojące w parku zdrojowym i wzdłuż głównych ulic, ozdobiono słupy oświetleniowe przy ratuszu, a na samym budynku pojawił się napis Wesołych Świąt. Bombkami przyozdobiono wieże kwiatowe, m.in. w rejonie Hugonówki oraz pomnika Jana Pawła II, a przy ul. Warszawskiej 32 ustawiono 6-metrową sztuczną choinkę. Bardzo świątecznie wyglądają również Stara Papiernia, Bank Spółdzielczy przy Wilanowskiej i wiele prywatnych posesji. Co ciekawe, mieszkańcy i firmy również włączyli się w proces dekorowania miasta, opłacając wynajem części ozdób.

– Cieszę się, że mieszkańcy czują się współodpowiedzialni za nasze miasto i jego wygląd – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Wszystko wygląda naprawdę pięknie i czuje się atmosferę świąt, na czym bardzo nam zależało w tym trudnym okresie.

Też ładnie, ale bez przesady

W Piasecznie przed Mikołajkami choinka pojawiła się na miejskim rynku. Oprócz tego umieszczono wielką bombkę na skwerze Kisiela oraz dekoracje na latarniach, stojących przy głównych ulicach miasta, w miejskim parku oraz wzdłuż ul. Julianowskiej w Józefosławiu.

CZYTAJ TAKŻE:  Przygotowują akcję „Wymień makulaturę za choinkę”


– Oprócz tego w parku w Józefosławiu ustawiliśmy świąteczną choinkę, która wcześniej stała na rynku – dodaje Małgorzata Idaczek z gminnego biura promocji. Burmistrz Daniel Putkiewicz podkreśla, że w tym roku gmina nie dokupowała świątecznych dekoracji ze względu na pandemię i fakt, że nie odbyło się wiele imprez plenerowych związanych z Bożym Narodzeniem.

Do tej pory przed świętami zawsze dokupowaliśmy jakieś ozdoby czy dekoracje i będziemy chcieli wrócić do tej tradycji za rok – zapewnia burmistrz.

Świątecznych ozdób nie widać w gminie Lesznowola. Z dekoracji umieszczanych na latarniach zrezygnowano już kilka lat temu. Ubrana została tylko żywa choinka rosnąca przy urzędzie gminy.
– Udekorowaliśmy ją zielonymi i żółtymi bombkami w kolorach gminy oraz światełkami – mówi Agnieszka Adamus z gminnego biura promocji. – Jednostki podległe szykują się na święta we własnym zakresie.

 

 

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię