Na wycieczkę zabytkowym autobusem

4

POWIAT Przed nami kolejna podróż zabytkowym autobusem po powiecie piaseczyńskim. wycieczka będzie poświęcona stolicy Ziemi Czerskiej, siedzibie książąt mazowieckich oraz bliskim okolicom

Tak jak zabytkowy pociąg zabiera nas w nostalgiczną podróż podczas której wspominamy czasy gdy wąskotorówki jechały przez pola, wsie i miasteczka – wolno, ale niezawodnie wioząc pasażerów do pracy, czy szkoły, tak podróż Autosanem przypomina nam jak czasy wszechobecnych na wiejskich drogach „pekaesów”, czy wycieczek szkolnych tymi charakterystycznymi pojazdami. Autobusy te były kiedyś podstawowym środkiem komunikacji pasażerskiej poza dużymi miastami – dziś spotykane już bardzo rzadko. Jeden egzemplarz trafił jednak na „emeryturę” na stację Piaseczno Miasto Wąskotorowe – konserwowany z pieczołowitością wozi wycieczki do interesujących miejsc gdzie pociąg nie dojeżdża.

W czerwcu Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa rozpoczęła cykl sześciu wycieczek, współfinansowanych przez powiat piaseczyński, do miejsc istotnych dla historii i dziedzictwa kulturowego naszego regionu zabytkowym autobusem. Podczas piątej wycieczki „Czersk i okolice”, w sobotę 21 sierpnia, udamy się ponownie na południe powiatu
Piąta wycieczka Autosanem H09 będzie poświęcona stolicy Ziemi Czerskiej, siedzibie książąt mazowieckich oraz bliskim okolicom. W trakcie wyjazdu przewidziane jest zwiedzanie gotyckiego zamku w Czersku (bilety wstępu we własnym zakresie).

4 KOMENTARZE

 1. „podróż Autosanem przypomina nam jak czasy wszechobecnych na wiejskich drogach „pekaesów””
  =======================
  W czasach młodości tego modelu AUTOSANA pasażerowie mogli palić w trakcie jazdy. Czy ta tradycja jest podtrzymywana podczas tych nostalgicznych wycieczek?

 2. Ciekawszy byłby niebieski Jelcz z kilku powodów. Jest jeszcze starszy, ciekawszy w środku i jadąc więcej widać a około bo oparcia siedzeń są niższe. Autosan był wygodniejszy w dalszą podróż ale po okolicy to tylko Jelcz.

  • Zrób w takim razie wycieczkę Jelczem.
   Koniecznie niebieskim bo te czerwone to się do niczego nie nadają.

   No i żeby był zabytkowy.

   Jestem pierwszy chętny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię