Na zamku zabrzmi muzyka

0

GÓRA KALWARIA Na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku 9 lipca (piątek) o godz. 20.00 wyjątkowy koncert w wykonaniu węgierskiego zespołu Bordó Sárkány. Grupa gra muzykę dawną z okresu od XI do XVI wieku.

 

W swoim kraju jest to jeden z najbardziej znanych zespołów reprezentujących ten gatunek. W repertuarze ma zarówno pieśni dawne pochodzenia węgierskiego, jak i utwory średniowieczne z całej Europy.

Autentyczność owej twórczości odnajdujemy zarówno w pieśniach, instrumentach i kostiumach, jak i w oryginalnym wykonaniu. Szczególne brzmienie opiera się na wykorzystaniu dawnych instrumentów: dud europejskich (węgierskich, rumuńskich, niemieckich, szkockich), piszczałek, fujarek (mołdawskiej i irlandzkiej), skrzypiec, cytry, kobzy i średniowiecznych bębnów.

CZYTAJ TAKŻE:  Złodzieje wtargnęli na zamek!

Bordó Sárkány (Burgundowy Smok) śpiewa folkową i dawną muzykę zarówno na festiwalach w całej Europie, jak i na tradycyjnych lub średniowiecznych imprezach i jarmarkach. W ciągu zaledwie dwóch lat działalności artyści zagrali ponad 100 koncertów w Europie, byli entuzjastycznie przyjmowani przez publiczność.

Dla „Smoków” muzyka to nie tylko hobby. Członkowie zespołu to profesjonalni muzycy, z dużym doświadczeniem na polu artystyczno-muzycznym. Ich główną misją jest profesjonalna promocja i reprezentowanie muzyki średniowiecznej, doprawianie jej niepowtarzalnym stylem pochodzenia węgierskiego.

Bilety (15 zł, a dla dzieci, młodzieży szkolnej i emerytów 5 zł) można kupić przez internet lub w dniu występu na zamku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię