Nadaj paczkę w urządzeniu Paczkomat

0

Krok 1: Wybierz opcję “Nadaj przesyłkę” na ekranie urządzenia PaczkomatPo dotarciu do urządzenia Paczkomat, dotknij ekranu, aby go aktywować https://inpost.pl/wysylam. Następnie wybierz opcję “Nadaj przesyłkę” i zeskanuj kod QR lub kod kreskowy z etykiety nadawczej, którą otrzymałeś po opłaceniu paczki na stronie [InPost] lub w aplikacji mobilnej. W ten sposób urządzenie Paczkomat rozpozna twoją paczkę i zaproponuje ci wolną skrytkę o odpowiednim rozmiarze. Jeśli nie masz etykiety nadawczej, możesz ją wygenerować na stronie [InPost] lub w aplikacji mobilnej, podając dane nadawcy i odbiorcy oraz rozmiar i wagę paczki. Etykieta nadawcza jest niezbędna do nadania paczki w urządzeniu Paczkomat, ponieważ zawiera wszystkie informacje potrzebne do przetworzenia i dostarczenia przesyłki.

Krok 2: Wybierz wolną skrytkę o odpowiednim rozmiarze

Po zeskanowaniu kodu na ekranie urządzenia Paczkomat urządzenie Paczkomat pokaże ci dostępne skrytki o różnych rozmiarach które możesz wybrać do nadania paczki. Wybierz skrytkę która najlepiej pasuje do twojej paczki tak aby paczka się zmieściła w skrytce bez przymusu i nie wystawała poza nią. Jeśli nie ma wolnej skrytki o odpowiednim rozmiarze możesz spróbować nadać paczkę w innym urządzeniu Paczkomat lub skorzystać z usługi kurierskiej która odbierze paczkę z twojego domu lub pracy. Wybór skrytki jest ważny ponieważ wpływa na cenę i czas dostawy paczki. Im większa skrytka tym wyższa opłata za przesyłkę która może wynosić od 9,99 zł do 19,99 zł w zależności od rozmiaru i wagi paczki. Im mniejsza skrytka tym szybsza dostawa paczki która może trwać od 1 do 3 dni roboczych. Dlatego warto dobrze dopasować rozmiar paczki do rozmiaru skrytki aby zaoszczędzić pieniądze i czas. Możesz sprawdzić cennik i czas dostawy paczek na stronie [InPost] lub w aplikacji mobilnej gdzie możesz też śledzić status i lokalizację swojej paczki.

Krok 3: Umieść paczkę w skrytce i zamknij ją

Trzeci krok nadawania paczki w urządzeniu Paczkomat polega na umieszczeniu paczki w wybranej skrytce i zamknięciu jej. Po otwarciu skrytki, wsuń paczkę do środka i upewnij się, że nie ma żadnych przeszkód lub oporów. Paczka musi się zmieścić w skrytce bez przymusu i nie może wystawać poza nią. Następnie zamknij skrytkę mocno, aby się nie otworzyła. Pociągnij za jej drzwiczki i sprawdź, czy są dobrze zamknięte. Jeśli nie uda ci się zamknąć skrytki lub zapomnisz o tym, urządzenie Paczkomat wyświetli komunikat o błędzie i poprosi cię o ponowne zamknięcie skrytki.

Po zamknięciu skrytki, poczekaj na potwierdzenie przyjęcia paczki przez urządzenie Paczkomat. Urządzenie Paczkomat wyświetli numer nadania i informację o terminie dostawy, które są ważne dla ciebie i odbiorcy paczki. Numer nadania to unikalny kod, który identyfikuje twoją paczkę i umożliwia ci śledzenie jej statusu i lokalizacji na stronie [InPost] lub w aplikacji mobilnej. Informacja o terminie dostawy to orientacyjna data i godzina, kiedy paczka dotrze do adresata lub do urządzenia Paczkomat wybranego przez odbiorcę. Możesz też udostępnić numer nadania i informację o terminie dostawy odbiorcy, aby mógł on również śledzić paczkę i być gotowy na jej odbiór. Możesz to zrobić za pomocą e-maila, SMS-a, WhatsAppa lub Messengera. Możesz też poinformować odbiorcę o nadaniu paczki i zachęcić go do jej odebrania.

Krok 4: Odbierz potwierdzenie nadania

Po nadaniu paczki, możesz otrzymać potwierdzenie nadania na swój adres e-mail lub numer telefonu. Możesz też wydrukować potwierdzenie nadania na drukarce znajdującej się obok urządzenia Paczkomat. Potwierdzenie nadania zawiera numer nadania, dane nadawcy i odbiorcy, datę i godzinę nadania oraz kwotę opłaty za przesyłkę. Potwierdzenie nadania jest ważnym dokumentem, który świadczy o tym, że nadałeś paczkę w urządzeniu Paczkomat i że paczka jest w drodze do adresata lub do urządzenia Paczkomat wybranego przez odbiorcę. Potwierdzenie nadania może być potrzebne do ewentualnej reklamacji lub zwrotu paczki. Dlatego warto zachować potwierdzenie nadania do czasu odbioru paczki przez adresata lub do zakończenia okresu gwarancji. Możesz też udostępnić potwierdzenie nadania odbiorcy, aby mógł on również sprawdzić numer nadania i informację o terminie dostawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię