Nadal nie wiadomo, kto w przyszłym roku odbierze od mieszkańców śmieci

0

LESZNOWOLA Gmina unieważniła przetarg na odbiór i dowóz do instalacji odpadów w okresie od 1 stycznia przyszłego roku do 31 grudnia 2022 roku. W przyszłym tygodniu zostanie ogłoszone kolejne postępowanie


We wtorek rano ogłoszono decyzję o unieważnieniu przetargu, mimo że jeszcze kilka dni temu wydawało się, że dojdzie do podpisania umowy z najtańszym oferentem. Przypomnijmy: najniższą cenę za odbiór śmieci przez najbliższe dwa lata – nieco ponad 8,6 mln zł – zaproponowała radomska firma PreZero Service Wschód, która już zaczęła rekrutować pracowników. Kwota ta przewyższa jednak środki zarezerwowane przez gminę na sfinansowanie zamówienia (nieco ponad 6,7 mln zł).
– Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty – czytamy w gminnym komunikacie. Wydaje się, że właśnie to było bezpośrednią przyczyną unieważnienia przetargu.
Przewiduję, że oferty złożone w kolejnym postępowaniu będą niższe. Zwykle tak się właśnie dzieje – mówi wicewójt Marcin Kania.
Nie ma szans, aby przetarg został rozstrzygnięty do końca tego roku. Gmina podpisała więc dziś z miejscową firmą Jarper umowę na odbiór śmieci i dowóz ich do instalacji Hetmana, obowiązującą od 1 stycznia do końca lutego. – Przedłużyliśmy też z Jarperem umowę na obsługę PSZOK-a do końca 2022 roku – informuje wicewójt Marcin Kania. – Przetarg na firmę, która będzie od marca przyszłego roku do końca grudnia 2022 roku odbierała od mieszkańców śmieci i dowoziła je do instalacji ogłosimy w przyszłym tygodniu.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię