KONSTANCIN-JEZIORNA W sobotę i niedzielę odbędzie się najważniejsze konstancińskie wydarzenie kulturalne roku. Warto zarezerwować sobie na nie czas, bo atrakcji będzie co niemiara


W sobotę głównym punktem programu będzie koncert Natalii Nykiel w amfiteatrze w Parku Zdrojowym o godz. 20. Jej debiutancki album „Lupus Electro” z 2014 roku zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Utwory „Bądź duży” i „Error” zapewniły Nykiel miano muzycznej ikony internetu (wyświetlano je ponad 145 milionów razy!). W Konstancinie-Jeziornie wokalistka zaśpiewa nie tylko swoje najpopularniejsze utwory, lecz także kompozycje z najnowszej płyty „Discordia” nagranej w ubiegłym roku.

Natalia Nykiel

Park pełen zabawy

Koncert gwiazdy poprzedzą występy kilku zespołów wokalnych i nie tylko. Od godz. 14.30 zaśpiewają: Majtki Pana Kapitana, Chór Pogodna Jesień, Konstanciński Chór Kameralny pod kierownictwem Piotra Stawarskiego, dziecięca grupa musicalowa Miszy Hairulina, a następnie o godz. 16 lokalna grupa Modulacja, która zaprezentuje covery utworów z repertuaru Deep Purple, The Eagels i grupy Lombard. Nie zabraknie mocnego uderzenia i solówek gitarowych. O godz. 17 rocka zagra również zespół Skrzydlate Małpy, którego wokalistą jest Paweł „Kiljan” Kiljański, wieloletni wokalista grupy Hetman.

Sobotnim koncertom w parku od południa do wieczora będą towarzyszyły: aleja artystyczna, stoiska handlowe, dmuchane zabawki, warsztaty malarskie oraz rysunku 3D, animacje dla dzieci w wykonaniu artystów Teatru w Ruchu, pokazy modeli pływających, modeli zabytkowych willi Konstancina, strefa gier planszowych, występy grupy improwizacji teatralnej (w altance). W Hugonówce o godz. 16 z publicznością spotka się kapitan Krzysztof Baranowski, wybitny żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz i nauczyciel. Opowie o swoich pasjonujących rejsach. O godz. 18.30 w sali widowiskowej odbędzie się premiera dramatu obyczajowego „Szósta po południu” w wykonaniu grupy AD REM, w reżyserii Ewy Cielesz. W sobotę na ul. Sienkiewicza otwarta zostanie plenerowa wystawa „Wille Konstancina”. 40 zabytkom na zdjęciach będzie towarzyszyła opowieść o mieszkańcach willi. Do obejrzenia będzie również ekspozycja związana ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę w lokalnym kontekście i kilka innych wystaw (m.in. „Kobiety Montparnasse’u” w Villa la Fleur przy ul. Szpitalnej 14, w godz. 10-16).

Niedziela z innej epoki

“Niedźwiedź”
Parada retro
Piknik retro

W niedzielę czas w Parku Zdrojowym cofnie się o niemalże 150 lat, w czasy Belle Epoque („pięknej epoki”). Świętowanie rozpocznie się od tradycyjnej parady retro (początek o godz 13.30 przy Starej Papierni), a jej uczestnicy wezmą udział w konkursach na epokowy strój i najpiękniejsze wąsy i brodę. Gdy parada dotrze w okolice amfiteatru, koncert zagra Big Band Rondo Konstancin, a po nim zabawny program taneczny z pokazem mody w stylu Belle Epoque zaprezentuje Szkoła Tańca Jane Austen z Krakowa. Na tym nie koniec, ponieważ po występach lokalnych zespołów Etiuda i Przepióreczka akrobacje cyrkowe zaprezentuje Retro Cyrk, a następnie zaśpiewa brytyjska sopranistka Koncert Kayleigh McEvoy. Publiczność zobaczy tego dnia także arcyśmieszny spektakl „Niedźwiedź” według Antoniego Czechowa w wykonaniu aktorów Teatru Rampa. Na zakończenie o godz. 19.30 artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie zaśpiewają najpiękniejsze arie operowe i operetkowe.

Piknik retro
Warszawska Orkiestra Sentymentalna

W Parku Zdrojowym tego popołudnia nie zabraknie wielu atrakcji retro: warsztatów plastycznych, teatralnych, mydelniczych, tanecznych, zabaw sportowych, kataryniarza, przejażdżek bicyklami i tricyklem, dorożkami a nawet balonem (w godz. 18-21, park Ikara) i wystawy zabytkowych aut. A w Hugonówce o godz. 18. będzie można obejrzeć porywającą historię narodzin kina.

Dwudniową imprezę w godz. 21-23 zakończy potańcówka w altanie, do której przygrywać będzie Warszawska Orkiestra Sentymentalna przypominająca czasy, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego.

Patronem Dni Konstancina jest Kurier Południowy i portal Piasecznonews.pl.

Na zdjęciu głównym: Kayleigh McEvoy, brytyjska sopranistka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię