Nadchodzi sezon na karpia. Ceny w tym roku zwalają z nóg…

3

TARCZYN/PIASECZNO Gospodarstwo Rybackie Rembertów sprzedaje karpie w cenie 28 zł za kilogram. W Żabieńcu mają one kosztować aż 31 zł za kilogram, chociaż w ubiegłym roku kosztowały 18 zł. W tym roku ryby jest mniej, dlatego lepiej nie czekać na ostatnią chwilę z zakupem


Karpie w Żabieńcu będą sprzedawane w grudniu zarówno na płuczce przy stawie, jak i przy ul. Głównej 48. Cena szokuje. Będzie to aż 31 zł za kilogram odłowionej z wody ryby. Chcieliśmy zapytać skąd tak wysoka cena, niemal dwukrotnie wyższa niż przed rokiem, ale nowy dyrektor Rybackiego Zakładu Doświadczalnego w Żabieńcu nie znalazł dla nas czasu. Nieco tańsze karpie w cenie 28 zł/kg będzie można kupić w Gospodarstwie Rybackim Rembertów (ul. Kościelna 14) na terenie gminy Tarczyn. Tu ryby, także innych gatunków (liny, sumy, szczupaki, karasie, amury, pstrągi, jesiotry) są w sprzedaży niemal cały rok.
– Karpie sprzedajemy od początku kwietnia do Wigilii – mówi Michał Górski z GRR.
Podnieśliśmy cenę w stosunku do poprzedniego roku, bo zwiększyły się koszty produkcji. Jest też dużo mniej ryby niż w latach ubiegłych ze względu na coraz większą populację kormorana czarnego, który wyjada narybek. Ten problem występuje w całej Polsce. Dlatego radzę nie czekać z zakupem karpia na ostatnią chwilę, bo najzwyczajniej w świecie może go zabraknąć.
W Gospodarstwie Rybackim Rembertów ryby po odłowieniu są od razu usypiane, aby się nie męczyły.
Sprzedajemy żywe karpie tylko tym klientom, którzy przyjadą do nas ze specjalnymi pojemnikami – dodaje Michał Górski.

TW

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię