Nagroda EkoJanosik dla Lesznowoli

5

LESZNOWOLA Laureaci ogólnopolskiej nagrody ekologicznej EkoJanosik spotkali się na uroczystym wręczeniu dyplomów 27 lipca w Sejmie RP. Spotkanie zorganizowało Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych Stowarzyszenie Europa Nasz Dom. Dyplom dla Lesznowoli w imieniu Wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik odebrała Julia Ryder-Inspektor Referatu Ochrony Środowiska.

Tytuł „EkoJanosik 2018” to nagroda przyznawana w ramach Krajowej Nagrody Ekologicznej za realizację działań mających istotny i znaczący wpływ na poprawę oraz stan środowiska naturalnego regionu, a także zwiększenie świadomości ekologicznej Polaków.
Przyznany tytuł to wielki sukces Lesznowoli, ponieważ o nominację w konkursie nie mogły ubiegać się same samorządy. Kandydatury w kategorii „Samorząd”, zgodnie z regulaminem, mógł zgłaszać wyłącznie: Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich.

5 KOMENTARZE

  1. Czyli: Gdy zlikwidujesz szklarnie dostarczające stolicy świeże wiosenne warzywa.A na polach zamiast marchewki,kapusty itd.urosną fabryki i bloki to “znacząco działasz na poprawę i stan środowiska naturalnego regionu i zwiększasz świadomość ekologiczną Polaków.Czy rozumiecie ten bełkot hipokryzji? Absurd,rozdwojenie jaźni? Przecież ekologia to coś zupełnie innego,odwrotnego od betonowania wszystkiego w około

  2. Ale worków na odpady segregowane w tej gminie nie dają… Za to pani druga wice wójt na stronie gminy poucza mieszkańców że reklamacji uwzględniać nie będzie jeśli będą wystawiać worki w kolorach niezgodnych z przepisami. A jeszcze jako ciekawostkę dodam, że mieszkańcy którzy nie sortują śmieci i tak odpady zielone musza wystawiać w brązowych workach ze stosownym opisem. Jest to wbrew rozporządzeniu Ministra Środowiska. Ale co tam – radni gminy Lesznowola wiedzą lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię