Nagrodzono najlepszych sportowców

0

PIASECZNO W piątek na stadionie miejskim odbyła się doroczna Gala Sportu, podczas której nagrodzono statuetkami nie tylko najlepszych sportowców, ale także trenerów, działaczy oraz sponsorów


Dariusz Różycki opowiedział o sukcesach piaseczyńskich szachistów

Imprezę oficjalnie otworzył burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, który opowiedział o inwestycjach sportowych zrealizowanych w ciągu ostatnich siedmiu lat. Wśród najbardziej spektakularnych projektów burmistrz wymienił piaseczyński skate park, budowę hal sportowych przy szkołach (SP nr 1, SP w Józefosławiu oraz placówkach w Zalesiu Górnym i Zalesiu Dolnym). Oprócz tego wspomniał o modernizacji stadionu miejskiego.
– Jak go przejęliśmy był totalnie zaniedbany – podkreślił Zdzisław Lis. – Później powstało boisko treningowe, bieżnia, boisko boczne, boisko do siatkówki, zewnętrzna siłownia, lodowisko. Teraz stadion wygląda zupełnie inaczej. A to jeszcze nie koniec inwestycji.

Tam, gdzie teraz jest ściernisko…

Burmistrz poświęcił też sporo miejsca terenom rekreacyjnym, które w ostatnich latach zyskały zupełnie nowe oblicze, w tym Górkom Szymona w Zalesiu Dolnym, parkowi w Józefosławiu, parkowi zachodniemu czy parkowi miejskiemu przy ul. Chyliczkowskiej. Podano też kwoty, jakimi gmina wspiera kluby sportowe, począwszy od 2011 roku (1,84 mln zł), aż do roku 2018 (2,9 mln zł). Jest to związane także z tym, że coraz więcej osób uprawia sport. W 2011 roku do klubów i sekcji należało niecałe 2000 zawodników, teraz jest ich ponad dwa razy więcej. To właśnie dla nich organizowane są na terenie gminy różnego rodzaju imprezy sportowe, w tym biegowe (jest ich zdecydowanie najwięcej), rowerowe, piłkarskie czy gale sportów walki. Co jakiś czas do naszego miasta przyjeżdżają też słynni sportowcy jak Marcin Gortat, Otylia Jędrzejczak, Dorota Świeniewicz czy Kajetan Kajetanowicz.
Drugą część prezentacji poprowadził wiceburmistrz Daniel Putkiewicz, który opowiedział o planach gminy na najbliższe lata. Sztandarową inwestycją ma być budowa nowego centrum sportu przy ulicy Chyliczkowskiej, nieopodal skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. W tej chwili rosną tam porzeczki. Jednak okazuje się, że 9-hektarowy teren można o wiele lepiej wykorzystać, budując tam nowy basen z prawdziwego zdarzenia, lodowisko, ale też inne obiekty sportowe.
– Będą kontynuowane także inwestycje na stadionie miejskim, w Julianowie zamierzamy wybudować nową szkołę z halą sportową, planujemy też uporządkować ośrodek „Wisła” w Zalesiu Górnym. Nowe boisko powstanie w Jazgarzewie, a hala sportowa w Złotokłosie. Chcemy też ucywilizować teren cegielni Gołków i połączyć siecią dróg rowerowych obszar wzdłuż rzeki Jeziorki. Mamy nadzieję, że Jeziorka będzie pełniła funkcję integracyjną i będzie rajem nie tylko dla rowerzystów, ale także kajakarzy – mówił wiceburmistrz.
Daniel Putkiewicz zachęcił także wszystkich do wypełniania ankiet, w które można było wpisywać własne pomysły i oczekiwania. Okazuje się, że najwięcej osób głosowało za… budową nowego basenu.

Odebrali nagrody i statuetki

Podczas gali wyróżnionych zostało około 150 osób, w większości byli to młodzi sportowcy. Nagrody wręczano w ośmiu kategoriach: „Nadzieja sportowa” (24 os.), „Szkoły“ (7 os.), „Kluby sportowe” (8 os.), „Działacz” (19 os.), „Zawodnik – wyróżnienia” (18 os.), „Sponsor” (27 os.), „Trener” (26 os.) i „Zawodnik – nagrody” (21 os.). Wyróżnienie specjalne odebrała Dorota Godzina, utytułowana kick bokserka, która w ubiegłym roku ukończyła zawodniczą karierę.

Kickbokserka Dorota Godzina i burmistrz Zdzisław Lis

– Dziękuję za to wyróżnienie, jestem bardzo wzruszona. Chcę teraz przekazywać swoją wiedzę i umiejętności innym – mówiła. Następnie, jako że gala zbiegła się z obchodami 20-lecia GOSiR-u kilkanaście osób, w tym zawodników, trenerów, samorządowców i działaczy otrzymało tytuły „Przyjaciela Piaseczyńskiego Sportu 2018”, a Katarzyna Kondraciuk i Tomasz Stuczyński opowiedzieli o trudnych początkach gminnego ośrodka sportu przy ulicy Sikorskiego. Na zakończenie były gratulacje, kwiaty, brawa i gromkie „Sto lat”. Uroczystość jak zwykle zwieńczył bankiet i impreza taneczna.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię