Nagrodzono najlepszych

1

GÓRA KALWARIA W poniedziałek burmistrz Arkadiusz Strzyżewski wręczył stypendia najzdolniejszym w gminie uczniom. Uhonorował także młodzież odnoszącą sukcesy sportowe i artystyczne. W sumie jednorazowe stypendia odebrało 257 uczniów, a nagrody – 35. Gmina przeznaczyła na nie ponad 250 tys. zł


Uroczysta gala, podczas której nagrodzono wyróżniającą się młodzież, odbyła się w hali sportowej przy ulicy Białka.
– Inwestycja w kapitał ludzki zawsze się opłaca – zwrócił się do zaproszonych gości burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. – Co roku przeznaczamy coraz większe środki na stypendia dla najzdolniejszych uczniów, których cały czas przybywa.
Burmistrz zwrócił się też bezpośrednio do młodzieży.
Jesteście najlepsi w całej gminie, dlatego serdecznie wam gratulujemy – dodał. – Cieszy nas, że swój talent popieracie ciężką pracą. To właśnie dzięki temu macie tak dobre wyniki. Dziękuję też za zaangażowanie rodzicom, którzy stwarzają swoim pociechom odpowiednie warunki do nauki i rozwijania swoich zainteresowań.
Głos zabrała także przewodnicząca rady miejskiej Aleksandra Fedynicz-Komosa.
Przejście z nauczania zdalnego na stacjonarne musiało być dla was trudne, ale daliście radę – zwróciła się do stypendystów. – Zarówno wy uczniowie, jak i wasi rodzice jesteście bohaterami. Serdecznie wam gratuluję.
Następnie nadszedł czas na najprzyjemniejszy moment uroczystości, którym było przekazanie wyróżniającym się uczniom stypendiów. Jako pierwsza odebrała je Natalia Lewandowska ze szkoły w Baniosze. Tylko ona bowiem w całej gminie została nagrodzona za osiągnięcia w aż trzech dziecinach, wykazując się zarówno na polu naukowym, sportowym, jak i artystycznym.

TW

1 KOMENTARZ

  1. No to burmistrz popisał się kwotą inwestycji. Dla zdolnej młodzieży przeznaczył 250tys.zl, natomiast na podwyżki wynagrodzeń w urzędzie i jednostkach w 2022 r. przeznaczył kwotę ponad 1mln.zl, w 2023 r. znowu o 1mln.zł więcej. Zgodnie z uchwałą budżetową wydatki na wynagrodzenia i składki w 2022 wynoszą ok 63mnl.zł, w 2023 r. 64mln.zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię