PIASECZNO W Domu Kultury w Piasecznie odbyła się uroczysta gala „Nauczyciela z klasą” – piątej już edycji konkursu, w którym pedagogów wybierają w głosowaniu uczniowie

– Nauczyciel z Klasą jest osobą, która zawsze nas, uczniów, wspiera – mówi Jan Ciechomski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno, który poprowadził galę wspólnie z sekretarz MRGP Karoliną Malinowską. – Jest nie tylko osobą, który ma zrealizować program nauczania, ale i kimś kto potrafi nas zainspirować do zgłębiania wiedzy. Nauczyciel z Klasą jest wymagający, ale sprawiedliwy, umie odnaleźć jednostki wybitne i je jeszcze bardziej rozwijać, a tym słabszym też zawsze będzie pomagał. Dla niego bycie nauczycielem jest nie tylko pracą. Uczenie młodzieży jest jego pasją!
Żeby wyłonić wyróżnione grono pedagogów, przeprowadzono wpierw, w czternastu szkołach powiatu piaseczyńskiego, wybory. Każdy uczeń mógł oddać swój głos na dwóch kandydatów.
– Oczywiście, dla ułatwienia sprawy, w każdym lokalu wyborczym miał wypisane na plakacie pytania mające ułatwić wybór – podkreśla Jan Ciechomski. – Trzeba pamiętać, że to nie jest konkurs popularności, dlatego też trzeba chwilę pomyśleć komu naprawdę należy się wyróżnienie.

Laureatami zostali w tym roku: Krzysztof Stanikowski i Agnieszka Parecka (Józefosław), Piotr Jężak i Paweł Górecki (Zespół Szkół nr. 1 w Piasecznie), Michał Surlas i Krzysztof Kanabus (4 LO w Piasecznie), Jarosław Lewandowski i Katarzyna Płaskocińska (Gimnazjum nr. 4 w Piasecznie), Zbigniew Merwa i Marzanna Giersz (Gimnazjum w Zalesiu Górnym), Anna Zielińska-Miszczuk i Magdalena Banaszek (Gimnazjum w Jazgarzewie), Paweł Mucha i Sylwia Matyjaszek (Gimnazjum w Złotokłosie), Daniel Zygmunt i Anita Pilszyk (Zespół Szkół w Konstancinie – Jeziornej), Elżbieta Żogała i Grażyna Leszka (ZS Nr 2 im. Emilii Plater), Krystyna Jesionek i Agnieszka Hresiukiewicz (Gimnazjum w Chylicach), Iwona Niedziółka i Anna Lipczyńska (Zespół Szkół Zawodowych im Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii), Agnieszka Czajka i Anna Olczyk (ZSRCKU), Marta Bryk i Elżbieta Bruszewska (Gimnazjum nr 1) oraz Bożena Dawidowicz i Piotr Mróz (Gimnazjum nr 2).

Dyplomy dla wyróżnionych wręczyli wiceburmistrzowie Piaseczna Daniel Putkiewicz i Hanna Kułakowska-Michalak oraz członkini zarządu powiatu piaseczyńskiego Katarzyna Paprocka, a uroczystość uświetnił występ artystyczny w wykonaniu Asi Kopiec i Saiana Saieda z zespołu Dobry Pomysł.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię