Najbardziej ekologiczne przedszkole zrealizuje kolejny ciekawy projekt

0

PIASECZNO Przedszkole nr 8 w Zalesiu Dolnym słynie z finalizowania ciekawych inicjatyw ekologicznych. Placówka właśnie otrzymała kolejny grant w wysokości 10 tys. zł. Zostanie on przeznaczony na budowę „Leśnego laboratorium pod chmurką”


O przedszkolu i prowadzonych przez niego działaniach pisaliśmy równo rok temu. Wówczas placówka znalazła się w finale programu „Eko odkrywcy” – piątym projekcie, w którym brała udział na przestrzeni ostatnich sześciu lat. Wcześniej za uzyskaną dotację w przedszkolu powstała m.in. kolonia szpaków i poletko konwaliowe. Projekt „Leśne oczko wodne – wielkie centrum obserwacji, badań i doświadczeń” ostatecznie znalazł się w gronie zwycięzców i otrzymał 3 tys. zł dofinansowania. Jego realizacja zaczęła się w ubiegłym roku i ma zakończyć wiosną, kiedy to planowane są nasadzenia nowych roślin. Przy oczku wodnym powstanie mini plaża do obserwowania żabiego skrzeku. Jednak dzieci będą mogły nie tylko śledzić cykl rozrodczy żaby, ale także badać jakość wody, sadzić rośliny i budować domki dla owadów.
Kilka dni temu przedszkole otrzymało kolejny grant, tym razem w wysokości 10 tys. zł, w ramach X edycji konkursu Fundusz Naturalnej Energii, realizowanego przez Gaz-System w partnerstwie z fundacją „Za górami, za lasami”. Za te pieniądze na terenie przedszkolnego ogrodu ma powstać przestrzeń edukacyjna, umożliwiająca obcowanie z przyrodą i wykonywanie ciekawych doświadczeń. W ramach projektu zostanie zbudowana m.in. przyrodnicza ścieżka edukacyjna, niewielka wieżyczka obserwacyjna i rękaw do mierzenia kierunku oraz siły wiatru.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię