PIASECZNO Pył wzniecany przez auta na gruntowym odcinku ul. Millenium wdziera się wszędzie. Mieszkańcy bronią się przed nim jak mogą w oczekiwaniu na asfalt


Fragment ulicy łączący ul. Radnych z mostem na Jeziorce stał się w ostatnich tygodniach popularnym objazdem remontowanej ul. IV Pułku Ułanów w Gołkowie. Wielu kierowców nie zważa na to, że w suche dni pokonując półkilometrowy odcinek ul. Millenium wznieca tumany kurzu.

– Mieszkańcy leją na drogę wodę, ale to na długo nie pomaga. Pył jest wszędzie, na roślinach, domach, wdziera się do mieszkań – narzeka pan Rafał. Wielu właścicieli posesji dodatkowo ogrodziło się od jezdni matami.

Na Millenium ograniczono prędkość do 30 km/h.

– Ludzie nie patrzą na te znaki – macha ręką pan Rafał.

Droga spowita chmurą pyłu należy do powiatu.

– Doskonale wiemy, jaka sytuacja panuje na ul. Millenium. Niestety, niewiele obecnie możemy zrobić – rozkłada ręce starosta Wojciech Ołdakowski. – Ustawiliśmy znaki ograniczające prędkość, dodamy jeszcze znaki ograniczenia tonażu do 3,5 tony – zapowiada.

Włodarz informuje, że obecnie urząd powiatowy prowadzi procedurę wydania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, ponieważ możliwie szybko chce ułożyć na feralnym odcinku ulicy nakładkę asfaltową.

– Niestety, to trwa. Ponieważ są komplikacje związane z własnością gruntów pod drogą, musieliśmy wystąpić do ministerstwa o zgodę na odstępstwo w przepisach [chodzi o rezygnacje z budowy tzw. trójkąta bezpieczeństwa – przyp. red.] i czekamy na decyzję – wyjaśnia Wojciech Ołdakowski.

8 KOMENTARZE

  1. Trochę popadało i problem się rozwiązał. Raz że już się nie kurzy a dwa że poprzez opady powstały dziury i samochody muszą jeździć 5 km na godzinę.

    • Masz rację w 100 %. Trzeba być myślącym inaczej, żeby tego nie przewidzieć. No cóż ale mordy i debile, którzy rwą się do koryta mają poziom intelektualny ameby i raczej nie można mieć do nich pretensji, że ego u nich jest wielokrotnie wyższe niż poziom inteligencji. Na szczęście wkrótce wybory.

  2. Przejezdzalismy ostatnio 11 Listopada jest tam pomnik z powstania szkoda ze ta ulica tak wyglada i jest kompletnie nie przejezdna dziura na dziurze o kurzu nie wspomne

  3. kto powiedział że czekamy na asfalt? to będzie jeszcze gorsze – po tej drodze samochody teraz jeżdżą ponad 60km na godzinę (zakaz niczego nie zmienił) a jeśli będzie asfalt to będzie bicie rekordów prędkości! NIE CHCEMY ASFALTU ANI WYRÓWNYWANIA DROGI !!!!!! dziury to jedyne ograniczenie prędkości które działa!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię