Najemca zmodernizuje korty tenisowe na stadionie miejskim

0

PIASECZNO Do września najemca trzech kortów ziemnych na stadionie miejskim ma je zadaszyć, wyposażyć oraz wymienić zniszczoną nawierzchnię. Jest to kontynuacja inwestycji na stadionie, która tym razem odbywa się bez udziału finansowego gminy


Przejęty przez gminę stadiom miejski z roku na rok pięknieje. W najbliższym czasie planowana jest rozbudowa budynku administracyjnego oraz modernizacja zewnętrznych kortów tenisowych, znajdujących się obok lodowiska. Do tej pory korty były wynajmowane. Umowę z najemcą podpisano na 3 lata. W pewnym momencie przedsiębiorca stwierdził jednak, że korty wymagają modernizacji.
– Chodziło o to, aby w pełni wykorzystać ich potencjał – mówi Marek Frącz, dyrektor zawiadującego stadionem miejskim Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – O tej porze roku korty są niewykorzystywane. Byłoby inaczej, gdyby zostały zadaszone.
Najemca zwrócił się do burmistrza Zdzisława Lisa z prośbą o przedłużenie umowy najmu kortów na preferencyjnych warunkach do 2027 roku. W zamian zobowiązał się do września tego roku je zmodernizować. Modernizacja miałaby objąć wykonanie zadaszenia (pierwotnie mówiło się o tzw. pneumatycznym, ogrzewanym i oświetlonym balonie), a także wymianę nawierzchni i doposażenie kortów w niezbędne akcesoria jak słupki, nowe siatki czy niewielkie trybuny. – Nie będziemy ponosili żadnych kosztów związanych z modernizacją kortów – informuje Marek Frącz. – Gdyby jednak najemca nie wykonał prac, do których się zobowiązał, umowa dzierżawy obiektu zostanie renegocjowana.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię