Najgorsza droga wkrótce doczeka się remontu

1

LESZNOWOLA Lokalne samorządy intensywnie pracują nad przyszłorocznym budżetem. Swoje plany na 2021 rok ujawniło starostwo powiatowe, które chce rozpocząć gruntowną modernizację ulicy Postępu, stanowiącej ważną arterię komunikacyjną z Warszawą


O tej łączącej Bobrowiec ze Zgorzałą drodze pisaliśmy już wielokrotnie. Starosta Ksawery Gut zapewnia, że stan Postępu wkrótce się poprawi. Inwestycja zostanie podzielona na trzy etapy. W przyszłym roku zarezerwowano na nią wstępnie 2,5 mln zł (jest szansa, że uda się zwiększyć tę kwotę). Pierwszy etap przebudowy postępu rozpoczął się tak naprawdę od budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Żwirowej i Mazowieckiej w Bobrowcu. Ten odcinek kończy się na drodze 721 (ulica Słoneczna w Kolonii Lesznowola).
– Zakres prac obejmie wykonanie wzdłuż Postępu ciągu pieszo-rowerowego, nowej jezdni i ronda na skrzyżowaniu z Leśną – informuje Ksawery Gut. Drugi etap ma polegać na przebudowie skrzyżowania Postępu z drogą 721 i ma być realizowany wspólnie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Trzeci ma objąć wykonanie wjazdu na drogę serwisową S7, wybudowanie ronda na skrzyżowaniu z ulicą Krasickiego oraz uzupełnienie projektu S7 o chodniki i przebudowę jezdni. Zapytaliśmy starostę, czy wszystkie etapy zostaną zrealizowane w przyszłym roku.
– Nie ma na co czekać – podkreśla Ksawery Gut. – Kończymy projekt na pierwszy etap. Przebudowa skrzyżowania przy Tolku zależy od porozumienia z MZDW. Mamy pieniądze na to zadanie. Jeśli uda nam się pozyskać dodatkowe środki, to planujemy też przebudowę odcinka od Żwirowej do drogi 721. Co do etapu trzeciego, to zlecimy w tym roku projekt. Jesteśmy w kontakcie z firmami, które chcą go przygotować.
Jednak w przyszłym roku starostwo planuje nie tylko modernizację ulicy Postępu. Kontynuowana będzie przebudowa ulicy Szkolnej (II etap) w Lesznowoli. Niedawno otwarto przetarg, do którego stanęło aż 5 firm. Najkorzystniejszą cenę – niecałe 2,9 mln zł – zaproponował Fal-Bruk, który modernizował już pierwszy odcinek Szkolnej. Ale to nie wszystko. Planowana jest również budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Krasickiego oraz modernizacja Masztowej na styku gmin Piaseczno i Lesznowola.

CZYTAJ TAKŻE:  Zamknięcie skrzyżowania na dwa dni

TW

1 KOMENTARZ

  1. Tych dróg to jest trochę do roboty na Południu Piaseczna wystarczy pojechać zobaczyc jakie to drogi ma Piaseczno
    Rejon ul.Pod Bateriami nadaje się do kręcenia thillera lub horroru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię