Najmocniejsze były Chylice

1

PIASECZNO KICKBOXING W sobotę 7 grudnia na Stadionie Miejskim w Piasecznie rywalizowali najmłodsi kickboxerzy trenujący w gminie. W ramach cyklu turniejów o Puchar KS X Fight rozegrany został coroczny Turniej Gwiazdkowy, w którym wystartowało blisko 70 dzieci i kadetów trenujących w różnych sekcjach piaseczyńskiego klubu

W rywalizacji drużynowej najsilniejsza okazała się ekipa z Chylic, trenująca pod okiem Mistrza Świata Mariusza Niziołka. Wygrali oni wszystkie swoje pojedynki zarówno w grupie dzieci starszych, jak i dzieci młodszych.
Rywalizacja indywidualna odbywała się już na nieco innych zasadach. Każdy startujący miał do stoczenia dwie walki i – niezależnie od ich wyniku – wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i słodkie upominki od firmy Bugatti. Organizatorzy zdecydowali, że taka forma turnieju korzystniej wpłynie na rozwój umiejętności walki u zawodników, lepiej ich zintegruje i ma bardziej „gwiazdkowy” charakter niż tradycyjna walka o miejsca na podium. Dzieci młodsze (5-7 lat) i dzieci starsze (8-10 lat) rywalizowały w formule soft contact (walka na pałki piankowe), natomiast kadeci skrzyżowali rękawice w formule Pointfighting. Wśród kadetów na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza Izabella Dąbrowska, która wygrała wszystkie swoje pojedynki. Turniej był też świetną okazją do przeprowadzenia sędziowanych sparingów w formule light-contact i kick-light, w których mogliśmy oglądając seniorki i juniorki klubu X Fight.

Grzegorz Tylec

1 KOMENTARZ

  1. Tylko sporty walki uczą co jest ważne, likwidują kompleksy młodych ludzi. Taki wychowanek nigdy nie podniesie ręki na kolegę, brata, matkę. Gratulacje dla grupy trenerów z Chylic i Piaseczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię