Najsilniejszy w Polsce! Marek Majak wywalczył złoty medal

0

PIASECZNO W weekend 8-9 kwietnia w Jaworznie odbyły się XXII Mistrzostwa Polski w siłowaniu na rękę. Rywalizowało około 200 zawodników z 18 klubów. Wśród nich nie zabrakło Armfight Piaseczno, które zdobyło trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Marek Majak wywalczył złoto w kategorii 105 kg w siłowaniu się na prawą rękę

Mistrzostwa Polski są kwalifikacjami do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy które odbędą się pod koniec maja w Rumii oraz Mistrzostwa Świata, które odbędą się w drugiej połowie roku we Francji. Nie mogło zabraknąć klubu Armfight Piaseczno, który powstał w 2004 roku. Od tamtej pory zawodnicy tego klubu praktycznie co roku uczestniczą w zawodach, walcząc o najwyższe trofea.

W tym roku Armfight Piaseczno drużynowo zdobył wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej, zliczając medale z wszystkich kategorii tj. Junior U-15, Junior U-18, Junior U-21, Senior, Masters, Grand-Masters, Senior-Grand-Masters, Junior Disabled – standing, Disabled – Sitting.

– Kategorii w jakich rywalizują zawodnicy i zawodniczki jest sporo, więc każdy chętny znajdzie miejsce dla siebie – zwraca uwagę utytułowany piaseczyński arm­wrestler, Marek Majak, który zdobył złoty medal na prawą rękę w kategorii do 105 kg. To już kolejny tytuł Mistrza Polski tego zawodnika.

– Pierwszy tytuł Mistrza Polski zdobyłem w 2017 roku i od tamtej pory nastąpił przełom w mojej przygodzie z armwrestlingiem – mówi Marek Majak. – Praktycznie z każdych zawodów wracałem ze złotym lub srebrnym medalem. Moim najbliższym celem jest przygotowanie do majowych Mistrzostw Europy i powalczenie o złoty medal.

Marek Majak od lat sięga po najwyższe trofea w armwrestlingu

Klub zaprasza wszystkich chętnych do treningów armwrestlingu niezależnie od wieku i stażu treningowego. – Jest to sport dla każdego, treningi ogólnorozwojowe wzmocnią całe ciało – zachęca Marek Majak. – Osobiście trenuję na różnych siłowniach w Piasecznie, także zawsze można mnie zapytać, porozmawiać i być może zacząć swoją przygodę z tym sportem.

Ponadto treningi odbywają się także w grupach zorganizowanych we Władysławowie koło Piaseczna oraz na Wilanowie w siłowni Calypso. Klub zaprasza do kontaktu przez fanpage na FB Armfight Piaseczno Armwrestling.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię