Największa gminna szkoła w nowej odsłonie. Zyskała halę sportową i stołówkę

1

KONSTANCIN-JEZIORNA W środę odbyło się uroczyste otwarcie nowej części Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Wojewódzkiej. Inwestycja pochłonęła ponad 10,7 mln zł


Zaproszonych na otwarcie nowej części szkoły gości powitała dyrektor placówki, Paulina Karczmarczyk.
– To wyjątkowy dzień, na który długo czekaliśmy – mówiła. – Nigdy nie baliśmy się marzyć i nasze marzenia właśnie dzisiaj się spełniają.
Pani dyrektor przypomniała, że rozbudowa szkoły zaczęła się tak naprawdę w roku 2004 od wykonania zewnętrznego boiska.
– Potem poprosiliśmy gminę o halę sportową – mówiła. – W 2015 roku zapadła decyzja o jej budowie. Nadal będziemy realizować marzenia naszych uczniów. Dziękuję władzom gminy za cierpliwość i zrozumienie.
Burmistrz Kazimierz Jańczuk stwierdził, że samorząd jest od tego, aby spełniać oczekiwania mieszkańców. Dodał, że w ramach rozbudowy powstała nie tylko nowa hala sportowa z zapleczem, ale także sala komputerowa z serwerownią, dwie sale dydaktyczne, świetlica i nowa kuchnia z dużą stołówką. Stara i nowa część szkoły zostały połączone.
– To największa szkoła w naszej gminie, w której uczy się około 470 uczniów – mówił burmistrz. – W czerwcu 2018 roku wprowadziliśmy wykonawcę na plac budowy. W pierwszym etapie została zrobiona stołówka i kuchnia, a teraz oddajemy pozostałe pomieszczenia. Inwestowanie w oświatę jest naszą powinnością, bo to młodzi ludzie będą zabezpieczać nasz byt i pracować na nasze emerytury.


Burmistrz przypomniał, że gmina Konstancin-Jeziorna nigdy nie oszczędzała na oświacie. Tylko w przyszłym roku zaplanowano na nią w budżecie 56 mln zł (subwencja ma wynieść niecałe 19 mln zł). Przez lata realizowano ważne inwestycje związane z rozbudową szkół i budową nowych przedszkoli.
– W przyszłości zamierzamy skupić się na rozbudowie SP nr 4 w Słomczynie. Mamy już dokumentację, a w przyszłym roku chcemy rozpocząć przygotowania do budowy – dodał burmistrz. – Ale będziemy inwestować także w Skolimowie. Chcemy zagospodarować teren wokół waszej szkoły, zrobić dodatkowe miejsca parkingowe, a w przyszłości wymienić także nawierzchnię boiska.


Po wzajemnych podziękowaniach burmistrz przekazał szkole prezent na Mikołajki w postaci czterech stołów do ping ponga. Następnie nastąpiło przecięcie wstęgi oraz błogosławieństwo, po którym włodarze gminy zostali nagrodzeni przez dzieci orderami uśmiechu. Uroczystość zwieńczył przygotowany przez uczniów program artystyczny.

Tomasz Wojciuk

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię