Największe wady skrzyżowania przy Tolku? Oddajemy głos kierowcom…

6

LESZNOWOLA Minęło już kilkanaście miesięcy od zmodernizowania ruchliwego skrzyżowania Słonecznej z Postępu w Kolonii Lesznowola. Tymczasem na przebudowanej krzyżówce nie wszystko działa jak należy. Co należałoby poprawić?


Pierwsza rzecz, która przyczynia się do powstawania korków i podnosi ciśnienie kierowcom to zbyt krótkie światła do skrętu w lewo i to zarówno z Postępu w kierunku Lesznowoli, jak i z Postępu w kierunku Piaseczna. Bardziej uciążliwy jest ten drugi lewoskręt. Światła są tak ustawione, że na jednej zmianie przejadą góra dwa samochody. Taka ich konfiguracja jest uciążliwa zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Wielu wracających z Warszawy kierowców, nie chcąc stać w korku do skrętu w lewo, zjeżdża z trasy S7 wcześniej, kierując się na Nadarzyn. Tyle tylko, że dojeżdżając do Słonecznej nie skręcają oni w prawo, tylko w lewo, na Piaseczno. Prowadzi to do kolejnych korków, ale też niebezpiecznych sytuacji.
– Przy wylocie tej drogi na Słoneczną powinno się ustawić nakaz skrętu w prawo. Tylko to może pomóc… – uważa jeden z kierowców.
Pozostaje jeszcze kwestia geometrii skrzyżowania. Kilka dni temu po raz kolejny został uszkodzony jeden z sygnalizatorów. Tym razem najechał na niego samochód skręcający z Postępu w prawo, w kierunku Lesznowoli.
– Prawdopodobnie był to tir – mówi pan Rafał, nasz czytelnik. – Tam nie ma skrajni i długim samochodom ciężko się „złamać”. Dlatego uważam, że w tym miejscu o wiele lepiej sprawdziłoby się duże rondo…

TW

6 KOMENTARZE

 1. Jedno rondo nie rozwiąże problemu.
  Lepiej dwa albo trzy.
  Po południu korek się pojawia od ronda leśna podleśna mazowiecka do słonecznej. Nie wspomnę,że kierowcy omijają ten cud komunikacyjny i rozjeżdżają się w każdą stronę. W przeciwnym kierunku kolo 17 korek jest od skrzyżowania bobrowieckiej z główną do ronda przy wadexie. Nie wspomnę,jakie to ma oddziaływanie na środowisko i na miejscową ludność.

 2. Należałoby postawić kamery i walić mandaty każdemu, kto na pomarańczowym (a dość często i na czerwonym) wjeżdża. To by zdecydowanie ułatwiło skręcanie w lewo.

 3. Dla lewoskrętów z Postępu powinny być sygnalizatory kierunkowe. Sygnalizację trzeba pilnie przebudować. A i geometria skrzyżowania mogłaby być lepsza. Nie wysilili się. Fuszerka. Pewnie jedynym kryterium w przetargu była cena.

 4. Jeżeli nie wybudują nowej drogi 721bis to nic temu skrzyżowaniu
  nie pomoże to jest pudrowanie trupa
  a ruch bedzie jeszcze większy jak puszczą całą s7 na co ta gmina czeka trudno.powiedzieć w Lesznowoli w zasadzie wszystkie drogi leżą dziura na dziurze masakra !!!!!a o chodnikach nie wspomnę wystarczy za przykład podać ulicę Kielecką .

 5. A czy nasi włodarze zlecili wykonanie projektu przepustowości tego skrzyżowania przed jego wykonaniem …?? Znając realia (nie) myślenia z pewnością czekają na oddanie Węzła Antoninów (S7) w nadziei że skrzyżowanie jakimś cudem się „odblokuje”…na dziś wszystko stoi a co będzie za 2-3 lata (wciąż nie będzie 721?) i spotkamy się w tym samym punkcie …natomiast trzeba oddać, że kilka rond zostało wykonanych w tym wyremontowana Postępu/Mazowiecka i inne drogi dojazdowe bez tego byłby istny dramat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię