Największy samolot świata przeleciał nad Piasecznem

8

Zanim gigantyczny Antonow An-225 Mrija wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie przesłonił piaseczyńskie niebo

Antonow An-225 Mrija mierzy 84 metry długości i 88 metrów rozpiętości skrzydeł. Jest największym samolotem transportowym na świecie. Przywiózł maseczki ochronne i kombinezony z chińskiego miasta Tianjin dla personelu medycznego w Polsce. To jego pierwsze lądowanie w historii na warszawskim lotnisku. Operacja wymagała uzyskania zgody Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

8 KOMENTARZE

  • Podzielamy Pana sceptycyzm, ale wygląda na to, że to właśnie ten tekst wzbudził dziś największe zainteresowanie naszych Czytelników. Zważywszy na to, że portal robimy dla nich, a nie dla siebie należy wyciągnąć wnioski i koncentrować się właśnie na takich tematach 😉

  • Oj, nie zgodzę się, jest to mega sensacja!!!!

   A sceptycyzm jest kompletnie nie na miejscu.

   Szkoda, że nie widziałeś smerfie jak samochody zatrzymywały się na ulicach a ich kierowcy wysiadali żeby tylko popatrzeć.

   Ta maszyna ma 31 lat, ostatni raz w Polsce była 15 lat temu, a w historii jest to 3 wizyta w naszym kraju i pierwsza w Warszawie. Biorąc pod uwagę, że to jedyny taki egzemplarz na świecie (być może niebawem będzie drugi?) to nie lada gratka dla sympatyków powietrznych statków załogowych i nie tylko.

 1. jak to mawiają szału nie ma zwlaszcza ze od rana trąbią o tym w tv… liczyłem na jakies dobre lokalne zdjecia a tu taka amatorszczyzna. no coz, to ze ktos tu kliknął w ten „artykul ” nie oznacza ze nie żałuje..

 2. Witam,
  Chciałem powiedzieć, że takie samoloty nie latają na co dzień nad Polskim niebem. Dlatych którzy się interesują maszynami i techniką jest to pewien rarytas dla oka. Coś takiego zobaczyć ?
  Jeśli kogoś to nie interesuje, bo nie musi. To Niech przynajmniej postara się zrozumieć innych bo nie jest rodzynkiem na świecie.
  Pozdrawiam

 3. Droga Redakcjo ’
  „…przesłonił niebo…” ,cóż za pesymistyczna refleksja ! .Więcej optymizmu w tym trudnym czasie. Była okazja go „podziwiać” . Nie miał innej drogi (kanału ) niż ten … Mała , drobna , ale „rekompensata ” dla mieszkańców Piaseczna i okolicy za szeroko rozumiany , permanentny (całodobowy ) „dyskomfort” .

  kaan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię