Największy wybór bezglutenowego pieczywa w Putce

0

PIASECZNO Coraz więcej osób, z różnych powodów, przechodzi na dietę bezglutenową. Sprawdziliśmy, w których piaseczyńskich piekarniach można kupić wypieki pozbawione glutenu


W Putce można dostać kilkanaście rodzajów bezglutenowego pieczywa i wypieków

Oprócz cierpiących na celiakię, sporo osób po prostu nie toleruje glutenu. Bywa, że niektórzy także świadomie wykluczają go ze swojej diety, uważając – słusznie bądź nie – że jego spożywanie może być przyczyną nadwagi. Jako że Piaseczno „piekarniami stoi” postanowiliśmy sprawdzić, w których z nich można kupić pieczywo i wypieki bezglutenowe.
Okazuje się, że w dwóch dużych sieciówkach – Oskrobie i Grzybkach – pieczywa bezglutenowego nie dostaniemy. Lubaszka ma w ofercie tylko chleb gryczany, który w 100 proc. produkowany jest ze składników bezglutenowych (zawiera także m.in. mąkę ryżową, kukurydzianą, siemię lniane, pestki dyni i ziarna słonecznika) na naturalnym gryczanym zakwasie. Chleb waży 550 g i kosztuje 9 zł. Nie jest on jednak osobno pakowany i oznaczony symbolem przekreślonego zielonego kłosa gwarantującym, że produkt jest wolny od glutenu i podlega regularnym badaniom pod kątem jego zawartości. Uwaga: chleb produkowany jest w zakładzie, w którym do wyrobu innych rodzajów pieczywa używa się mąki zawierającej gluten!
Jako czwartą odwiedziliśmy piekarnię Putka. I tu miłe zaskoczenie. Okazuje się, że firma ma w ofercie szeroki wachlarz oznaczonych zielonym kłosem bezglutenowych wypieków, które są osobno pakowane i powstają w osobnym zakładzie produkcyjnym. Wybór jest tu naprawdę duży, od bezglutenowych bułek, poprzez różnego rodzaju chleby, aż po słodkości, jak babki, drożdżówki, pączki, a nawet torty. Lista produktów bez glutenu jest naprawdę długa. Doliczyliśmy się w sumie 22 pozycji. Ceny zaczynają się od około 2 zł za niewielką bułkę. Co ciekawe, bezglutenowe produkty dostępne są nie tylko w firmowych sklepach Putki, ale także w sklepie internetowym.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię