Nakręcili teledysk w parku

3

PIASECZNO Jeszcze stosunkowo niedawno grali w zespole Kabanos, który skutecznie rozsławiał Piaseczno w całym kraju. Kręcone w mieście teledyski do piosenek „Buraki” i „Zupa kalafiorowa” mają na Youtube ponad 6,5 miliona odsłon. Dziś Lodzia, Wicia i Fons tworzą grupę Ereles i nakręcili niedawno kolejny lokalny teledysk. Tym razem w parku miejskim

Teledysk nakręcony w Piasecznie będzie ostatnim klipem promującym pierwszą płytę zespołu. Po muzycznych ilustracjach do piosenek „Raczej na dobre”, „W tę noc”, „Podróż” i „Krok odwagi” zdecydowano się na utwór „Prawo łaski”.

– Pomysł na klip wymyślił Michał Sikora, operator kamery – mówi Arkadiusz „Lodzia” Grochowski, wokalista i gitarzysta Ereles. – Mieliśmy z nim spotkanie i zaproponował nam taką opcję na Master Shot.


Koncepcja opierała się na nakręceniu całości w jednym ujęciu – podobnie jak choćby słynnej „Bałkanicy” zespołu Piersi. Wprawdzie mniej jest przy tym później pracy związanej z montażem, ale za to najmniejsza wpadka kogokolwiek na planie skutkowała… nagrywaniem kolejnego dubla. Jednym słowem – wszystko musiało się zgadzać.
Dość szybko wybrano do tego przedsięwzięcia odpowiednie miejsce.

– Park w Piasecznie to był mój pomysł – zdradza „Lodzia”. – Jak już wiedzieliśmy, że trzeba zrobić klip na jednym, długim ujęciu, to od razu pomyślałem, żeby to nagrać w parku. Plusów takiego rozwiązania było kilka – mamy do niego blisko, można było ogarnąć znajomych, no i też park jest po remoncie. Może więc byłaby to też jakaś promocja dla miasta?

Po uzyskaniu zgody na filmowanie od wiceburmistrz Piaseczna Hanny Kułakowskiej-Michalak i straży miejskiej rozpoczęło się poszukiwanie wolontariuszy chętnych do zagrania w teledysku. Do obsadzenia było kilka ról, między innymi zakochanej pary siedzącej na ławce w parku, osoby grającej w piłkę, rzucającej kamieniem, kwiaciarki czy wreszcie statystów przechadzających się parkiem. Na szczęście Ereles mógł liczyć na swoich wiernych fanów. Jedna para wsiadła nawet do pociągu o trzeciej nad ranem żeby – prosto ze Śląska – pojawić się nad ranem na planie w Piasecznie. Swoją rolę dostał również niezwykle sympatyczny pies imieniem Panda, który – wraz z właścicielką – przyjechał z Warszawy.
Pomimo pewnych problemów technicznych z kamerą całość udało się ukończyć w ciągu kilku godzin. Tekst, do utrzymanego w rockowej stylistyce utworu „Prawo Łaski”, powstał w 2017 roku, kiedy wokalista Ereles przeszedł na wegetarianizm i w zamyśle miał dotyczyć traktowania zwierząt.

– W trakcie pisania tego tekstu temat zaczął nabierać szerszego pola widzenia i inspiracją stały się tak naprawdę wszystkie istoty żyjące, dlatego też treść celowo nie wskazuje na konkretny gatunek – tłumaczy Arkadiusz Grochowski. – To manifest o złym traktowaniu zarówno zwierząt, dzieci, jak i nas samych. Premiera teledysku zaplanowana jest jeszcze w wakacje. Wszystko zależy od tego, ile czasu potrwa montaż i dodatki w postaci kilku efektów komputerowych. Liczymy na premierę w sierpniu.

Ereles będzie można również posłuchać na żywo 22 września w parku w Józefosławiu, gdzie zagrają przed Maleo Reggae Rockers.

Grzegorz Tylec

3 KOMENTARZE

  1. Zgoda na filmowanie od Pani Wiceburmistrz i Straży Miejskiej – potężnych włodarzy włości… Haha Przepraszam, ale czy to nie miejsce publiczne? Dlaczego ani Kabanos ani Ereles nie występują na imprezach plenerowych w mieście. Ciągle jakieś przaśne potańcówki, koncerty disco polo, a nie wspiera się lokalnych zespołów… Od wielu lat nie było żadnego koncertu wartego uwagi… Koncert zaplanowany na wrzesień, to też jakaś żenada… Zdecydowanie wolałbym posłuchać The Dumplings na imprezie plenerowej, bo koncert być może godny uwagi ale niestety zorganizowany niemalże jako „impreza zamknięta” dla wybranych w CK. Nie chodzi o to żeby wydawać niewiadomo jakie pieniądze, ale robić to z głową… Na szczęście Warszawa blisko i na poziomie organizowane Juwenalia…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię