Nalot policji w Wólce Kosowskiej. Handlował podrobionymi torebkami!

0

LESZNOWOLA Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 30-latka, który w Centrum Handlowym w Wólce Kosowskiej handlował galanterią skórzaną opatrzoną podrobionymi znakami towarowymi zastrzeżonymi dla znanej marki

Na jednym ze stoisk handlowych torebki damskie łudząco podobne do markowych wyrobów sprzedawał 30-letni mężczyzna. Policjanci sprawdzili cały boks, w którym zabezpieczyli kolejną galanterię skórzaną z zastrzeżonymi znakami towarowymi.
W wyniku przeszukania stoiska zabezpieczono aż 768 torebek opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi. Wartość rynkowa towarów, wyliczona przez pokrzywdzone firmy, wyniosła prawie 3 miliony złotych.
Zatrzymany 30-latek potwierdził, że towar jest sprowadzany bezpośrednio z Chin. Przyznał, że zamawianiem towaru zajmuje się drugi współwłaściciel firmy. Policjanci ustalili też biuro księgowe zajmujące się rozliczaniem finansowym firmy, co może pomóc w ustaleniu skali procederu.
Zatrzymany mężczyzna odpowie za wprowadzanie do obrotu handlowego towaru z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek czynem swym wyczerpując znamiona art. 305 ust. 3 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię