Napisał powieść o przemijaniu, przyjaźni i wielkiej podróży

2

GÓRA KALWARIA Już 27 marca w Empiku rozpocznie się sprzedaż książki Marcina Kołacza, 26-letniego mieszkańca Góry Kalwarii. Jest to historia utrzymana w klimacie fantasy


– Od zawsze interesowałem się fantasy i sf – podkreśla Marcin Kołacz. – Wcześniej jednak nie podejmowałem prób literackich, jestem kompletnym nowicjuszem.
„Stowarzyszenie Wędrującego Liścia i Złodzieje Snów” jest historią o dwóch braciach, Limbo i Heartstrinku. Kiedy tracą niemal wszystko, z dnia na dzień wyruszają w niebezpieczną drogę przez pełen tajemnic las. Magiczny świat wkrótce pochłonie ich bez reszty, a im dalej będą zagłębiali się w historię Lernejczyków i innych niezwykłych plemion, tym częściej ogarniać ich będą wątpliwości na temat tego, kim tak naprawdę są i dokąd zmierzają.
– Jest to książka o przemijaniu, magii przyjaźni, ale głównie o podróży, której celem jest przeżycie wielkiej przygody – zdradza autor.
Licząca 720 stron powieść za kilka dni pojawi się w sprzedaży. Marcin Kołacz pracował nad nią w sumie 5 lat.
– Początkowo to miało być opowiadanie, ale przerodziło się w powieść – przyznaje 26-latek i zapowiada, że jeśli „Stowarzyszenie” spotka się z przychylnym odbiorem czytelników, napisze kolejne części.
– Mam sporo pomysłów na kontynuację tej historii, cały czas wymyślam nowe wątki – mówi. – Myślę, że i tak nie wytrzymam i napiszę ciąg dalszy, choćby do szuflady albo dla znajomych. Uważam, że powinno się pielęgnować swoje pasje i spełniać marzenia.

Marcin Kołacz od urodzenia jest związany z Górą Kalwarią. Tu ukończył szkołę podstawową (przy ul. Kalwaryjskiej), a następnie gimnazjum i liceum ogólnokształcące (przy ul. ks. Zygmunta Sajny). Na co dzień zajmuje się projektowaniem i produkcją odzieży sportowej. Wcześniej pracował w sklepie z zabawkami.
– Jestem pasjonatem lego – przyznaje. – Uważam, że bardzo rozwija wyobraźnię. Jeśli chodzi o literaturę, moim wielkim mistrzem jest J.R.R Tolkien. Bardzo lubię też Arthura Conan Doyla, twórcę Sherlocka Holmesa i J.K. Rowling.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię