Napisz list, który w niedzielę na 50 lat trafi do Kapsuły Czasu. Zostały trzy dni!

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości każdy mieszkaniec może napisać list-przekaz do następnego pokolenia


Konstanciński Dom Kultury (KDK) ogłosił akcję „100 listów na 100-lecie niepodległej”. Jej finał nastąpi w niedzielę 11 listopada o godz. 11.30 przy ratuszu, gdzie kapsuła z listami zostanie zamknięta na pół wieku. Po jej ponownym otwarciu, jak zapewnia KDK, „jej zawartość zostanie odczytana”.

Organizatorzy akcji zachęcają, aby z okazji 100-lecia niepodległości w liście do Polski i Polaków autorzy napisali za co kochają ojczyznę, jak im się w niej żyje, co chcieliby w niej zmienić i jak Polska powinna wyglądać za 50 czy 100 lat. Inne pomysły też są mile widziane.

Listy będą przyjmowane do 8 listopada do godz. 17 za pośrednictwem adresu mailowego: [email protected] lub bezpośrednio w recepcji KDK (ul. Mostowa 15). Każdy popis epistolografii powinien zawierać imię, nazwisko i wiek autora, a także mieścić się na jednej kartce A4 (nie powinien mieć więcej niż 2500 znaków, czcionka 12 pkt.). Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę opiekuna prawnego/rodzica (regulamin akcji i szczegóły znajdują się tu).

Spośród zgłoszonych listów kapituła wybierze 100 najlepszych prac oceniając pomysłowość, zawartość i język listu. Organizatorzy podkreślają, że dyskwalifikowane będą treści zawierające wulgaryzmy lub obrażające kogokolwiek.

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda,że nie wbudowano na elewacji ratusza, tablicy upamiętniającej 100 lecie odzyskania niepodległości. Listy będą ocenzurowane, jak za Stalina.Dla mnie to bzdura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię