Napompuj i napraw swój rower!

0

PIASECZNO Od wiosny na terenie miasta mają zacząć działać wypożyczalnie rowerów. Niedawno otwarto też stacje, przy których można naprawić i napompować swój jednoślad


Stacja rowerowa przy dworcu PKP w Piasecznie

Charakterystyczne, żółte stacje rowerowe przy dworcu PKP w Piasecznie i na Górkach Szymona ustawiło Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki. Na terenie całej Krainy Jeziorki (powiaty piaseczyński, grójecki i gmina Mszczonów) jest ich łącznie dwadzieścia. Na wyposażeniu każdej z nich znajdują się m.in. różne rodzaje wkrętaków, klucze (nastawne, płaskie i imbusowe), łyżki do opon oraz pompka z adapterem, obsługującym wszystkie zawory. Niestety, niedawno jedna ze stacji – zlokalizowana na terenie Górek Szymona – została zniszczona przez wandali.
– To bardzo przykre zdarzenie. Apelujemy, aby nie dewastować tych bardzo przydatnych urządzeń – mówi Zdzisław Lis, burmistrz Piaseczna. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki, którego gmina Piaseczno jest aktywnym członkiem, wytyczyło i oznakowało do tej pory ponad 400 kilometrów szlaków rowerowych, leżących w dolinie rzeki Jeziorki. Przy szlakach zostały wybudowane 23 wiaty, w których rowerzyści mogą wypocząć, posilić się i nabrać sił na dalszą podróż. Jedna z wiat zlokalizowana jest na terenie Górek Szymona.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię