Napuszczono wodę do zalewu Amo. W zbiorniku pływa mnóstwo gałęzi!

4

PIASECZNO – Jak tak miało wyglądać czyszczenie zalewu, to ja dziękuję – bulwersuje się pan Jarosław. Wędkarze uspokajają, że jak gałęzie nasiąkną wodą, to same utoną


Na razie na powierzchni wody unoszą się gałęzie i pozostałości roślinne, co nie wygląda zbyt estetycznie

Wodę z zalewu spuszczono pod koniec listopada. Ryby, których było około czterech ton, przeniesiono czasowo do jednego ze stawów hodowlanych w Żabieńcu. Następnie zbiornik oczyszczono z pustych puszek, butelek, śmieci. Wodę zaczęto wpuszczać ponownie w piątek (całą operacja trwała trzy dni). Wszystkie gałęzie, jakie znajdowały się na dnie zalewu, podniosły się i teraz pływają na powierzchni wody.
– To wygląda po prostu strasznie, dziwię się że wcześniej tych pozostałości nie wyzbierano – mówi pan Jarosław.
– W miarę możliwości będziemy próbowali zebrać unoszące się na wodzie gałęzie i szczątki roślinne, ale nie wiem, czy to się uda – mówi Bartłomiej Roszkiewicz, wiceprezes piaseczyńskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego, które opiekuje się zbiornikiem.
– Sądzę, że szybciej gałęzie nasiąkną wodą i same utoną. Do wykonania pozostał nam jeszcze jeden zabieg oczyszczający. Chodzi o wpuszczenie do zalewu bakterii, które zutylizują znajdujący się na dnie muł. Ich zakup ma sfinansować gmina.

TW

 

4 KOMENTARZE

 1. A może jesienią zbierajmy z powierzchni liście i zdechłe muchy.
  Ludzieeeeee patyk pływa a jakiś pan dostaje biegunki i leci do gazety ,żeby go usunęli ? To nie jest malusi stawik na podwórku i bezpośrednio nad nim rosną DRZEWA-może je też usunąć ,bo patyczek wpadnie ?
  Szanowny Panie wypożycz pan kajaczek ,weż siateczkę i pozbieraj owe zanieczyszczenia sam…
  Panie Bartłomieju -myślacy inaczej i tak nic nie zrozumie .Wykonaliście wspaniałą pracę, dziękuję.
  A pan emeryt w czynie społecznym niech pokaże- SWOJE- zaangażowanie a nie jak niunia strzela focha.

 2. Panie Jarosławie zlecił pan czyszczenie zalewu , zapłacił pan za to , czy tylko stęka i narzeka ?
  Nie podoba się to siedz pan na blokach .Panowie wędkarze wykonali super robotę ,byli ochotnicy -wtedy było przyjść i pomagać.A teraz docenić ICH ciężką pracę-sam zrobiłeś Pan coś tylko gadać potrafisz ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię