Nareszcie. Podpisano porozumienie w sprawie Działkowej

0

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA Burmistrzowie Piaseczna i Konstancina-Jeziorny po długich pertraktacjach zawarli porozumienie, na mocy którego zostanie wykonany projekt ulicy Działkowej na styku gmin. Jest to bardzo ważny ciąg, którym przemieszczają się zwłaszcza mieszkańcy Józefosławia


Ulicą Działkową zarządza gmina Konstancin-Jeziorna. O konieczności jej przebudowy mówiło się od dawna, jednak gminy nie mogły dojść do porozumienia odnośnie podziału kosztów. Z wyliczeń konstancińskiego magistratu wynika, że przy Działkowej jest zameldowanych nieco ponad 60 mieszkańców uzdrowiskowej gminy. Dlatego burmistrz Kazimierz Jańczuk od początku stał na stanowisku, że większość kosztów wybudowania drogi powinna ponieść gmina Piaseczno. Aby jednak można było przystąpić do budowy ciągu, najpierw trzeba opracować dokumentację, co będzie kosztowało kilkaset tysięcy złotych.
W ubiegłą środę doszło do spotkania burmistrzów, podczas którego zawarto porozumienie dotyczące opracowania dokumentacji na ulicę Działkową i drogę 10 KDL, ale także połączenie Cyraneczki z Zimową. Jeśli chodzi o Działkową to Piaseczno sfinansuje dokumentację w 70 procentach, a w 30 procentach Konstancin-Jeziorna. Dokumentację dla drugiego zadania Piaseczno opracuje we własnym zakresie. Nie wiadomo w jaki sposób zostaną podzielone koszty budowy Działkowej. Obydwie gminy mają jeszcze o tym rozmawiać.

CZYTAJ TAKŻE:  Można składać uwagi do projektu Działkowej. Mieszkaniec: nie uwzględniono jednej ważnej kwestii

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię