Nasi harcerze pokonali pieszo ponad 220 km

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W ciągu dziewięciu dni, na przełomie kwietnia i maja, harcerze z Uroczyska Konstancin pokonali pieszo szlak z portugalskiego Porto do hiszpańskiego Santiago de Compostela. Do tej wyprawy grupa przygotowywała się przez niemal rok


Wędrówkę rozpoczęli w Viana do Castelo. Początkowo droga wiodła przez kamienne miejscowości, wzgórza i eukaliptusowe lasy. Kilka następnych dni harcerze i harcerki wędrowali brzegiem Atlantyku, podziwiając olbrzymie fale rozbijające się o skały.
Codziennie spotykaliśmy mnóstwo uśmiechniętych, przyjaznych ludzi, wśród nich było całkiem sporo Polaków – wspomina pwd. Filip Rawski, uczestnik wyprawy, drużynowy 27. Konstancińskiej Drużyny Harcerzy „Watra”.
Wybrana przez harcerzy trasa jest drugim pod względem popularności szlakiem pielgrzymkowym św. Jakuba. Początek drogi wędrowcy mieli wprawdzie ciepły i słoneczny, ale potem zrobiło się zimno i zaczęło padać. Taka pogoda to przede wszystkim zasługa klimatu oceanicznego. W Santiago de Compostela wędrowcy otrzymali certyfikaty potwierdzające przebyty dystans, czyli dokładnie 221 km.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię