Nasi młodzi pingpongiści podbijają Mazowsze

0

PIASECZNO W trakcie listopadowego Grand Prix Mazowsza znakomicie zaprezentowali się zawodnicy UKS Return Piaseczno. Wśród żaczek bezkonkurencyjna była Kinga Szafrańska, a brązowy medal w tych zawodach zdobyła Wiktoria Wiencek. Na drugim miejscu w juniorach turniej zakończył z kolei Jan Należyty

– Kinga Szafrańska ma 10 lat, a tenisa stołowego trenuje od dwóch lat – mówi Maciej Chojnicki, trener UKS Return Piaseczno. – W tym sezonie jej wyniki znacząco się poprawiły. Triumfowała w obu turniejach Grand Prix Mazowsza Żaczek, dzięki czemu po raz drugi z rzędu zakwalifikowała się na zawody ogólnopolskie. Podczas pierwszego ogólnopolskiego występu stres dał o sobie znać i mimo dobrej gry i wielu piłek meczowych, nie udało się jej wyjść z grupy i walczyć o pozycje medalowe. Tym razem może być jednak inaczej, ponieważ ustabilizowała formę, co pokazuje także w turniejach Grand Prix Piaseczna, w których zajęła pierwsze miejsce (w październiku) i drugie miejsce (w listopadzie).
Warto zaznaczyć, że zawodniczki UKS Return okazały się najlepsze we wszystkich trzech kategoriach: skrzat (Oliwia Wiencek), żak (Kinga Szafrańska), młodzik (Patrycja Borowska). Przed Kingą i Patrycją turnieje ogólnopolskie w ich kategoriach wiekowych, które odbędą się w Zielonej Górze (zaczki) i Brzegu Dolnym (młodziczki).

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię