Nasi młodzi siatkarze zajęli trzecie miejsce na Mazowszu

0

PIASECZNO W ubiegły weekend w szkole przy ul. Kameralnej w Józefosławiu zostały rozegrane finały Mistrzostw Mazowsza w Mini Siatkówce Kinder+. Trzecie miejsce w kategorii trójek chłopców zajęła Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza, w której trenują młodzi zawodnicy z Piaseczna i okolic05

O awans do finałowego turnieju walczyło około 2000 dzieci z całego Mazowsza. Co miesiąc w szkole w Józefosławiu organizowane były turnieje eliminacyjne.
– Staraliśmy się, aby były one dopięte na ostatni guzik – mówi Arek Głowacki, jeden z organizatorów wydarzenia. – Docenił to Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej, który powierzył nam także organizację finałów.
Na finały przyjechało około 100 dzieci, które rywalizowały w kategoriach dwójek, trójek i czwórek. Niemal wszystkie mecze były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie sportowym. Nagrody najlepszym wręczał Tomasz Wójtowicz – mistrz świata oraz mistrz olimpijski w siatkówce, który patronuje lokalnej Akademii Siatkówki. W finałach „trójek” grający w Akademii chłopcy zajęli 3. miejsce (pierwszy był MOS Wola, a drugą lokatę zajęła Kobyłka).
– To dla nas duży sukces – mówi trener Robert Wójtowicz. – Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tak skomplikowanego projektu.