Nastolatek potrącił kobietę rowerem! Trafiła do szpitala

10

PIASECZNO Wczoraj późnym popołudniem doszło do wypadku w Zalesiu Górnym przy ul. Pionierów. 15-letni rowerzysta potrącił kobietę

– Chłopak potrącił kobietę na pasach, poszkodowaną zabrała karetka, a sprawca wsiadł na rower i uciekł – poinformował nas wczoraj jeden z Czytelników.

– 15-latek rzeczywiście próbował odjechać, ale został zatrzymany – informuje asp. Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Został przekazany pod opiekę matki.

Czy nastolatek będzie odpowiadał za spowodowanie kolizji czy wypadku? Wszystko zależy od stanu poszkodowanej. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ok. 60-letnia kobieta nie odniosła ciężkich obrażeń.

Poruszając się jednośladem zachowajmy ostrożność, dbajmy o bezpieczeństwo własne i przechodniów. Wychodząc na przejście dla pieszych również zwracajmy uwagę na to, czy nie nadjeżdża jakiś pojazd. Bardzo często piesi wychodzą na zebrę zupełnie nie patrząc na ulicę. Posiadanie pierwszeństwa nie czyni z nas nieśmiertelnych.

10 KOMENTARZE

  1. I to są uroki pierwszeństwa, że nie trzeba patrzeć czy coś jedzie. Pieszy jako najsłabszy zawsze najbardziej poszkodowany. Dlaczego tak trudno zrozumieć, że przepis to jedno, ale bezpieczeństwo najważniejsze. Tak ciężko spojrzeć w lewo i prawo?

  2. I gratuluje nieoficjalnych informacji…. Jeśli pęknięta czaszka i krwiak przy mózgu to łagodne obrażenia to boje się co ktoś uważa za ciężkie!

  3. Poszkodowana ma pęknięta czaszkę i krwiaka przy mozgu wiec obrażenia bardzo ciężkie.
    W momencie uderzenia przez rowerzystę zabrakło jej 2 kroków aby być na chodniku. Rowerzysta skręcając z głównej drogi wjechał w nią wiec proszę darować sobie komentarze ze pieszy uważają ske za święte krowy, bo w tym przypadku nic takiego nie miało miejsca….

  4. Rodzice powinni ponieść koszty leczenia i odszkodowania. Młody powinien byc skierowany do wykonywania prac społecznych podczas całych wakacji

  5. Warto wiedzieć, że same pasy na jezdni nie są oznaczonym przejściem dla pieszych. To samo tyczy się przejść przez ścieżki rowerowe gdzie są białe poziome paski. To nie jest przejscie. Bez znaku pionowego pieszy nie ma pierwszeństwa.

  6. A ja słyszałem, że po 1 pani stanęła na pasach zamiast iść, a po 2 to chłopak wezwał karetke więc o jakiej próbie ucieczki z miejsca zdarzenia jest tu mowa…..

  7. Napisalem wczoraj komentarz mowiacy o tym, ze Policja klamie. Nie zostal zamieszczony. Czy ten portal to organ Policji pisowskiej tak jak TVP jest organem PIS? Nie wstyd wam?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię